Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

שדרוג קורות חיים

תוכן עניינים

שדרוג קורות חיים – כיצד לעשות את זה נכון

טופס קורות חיים הוא כרטיס הביקור שלכם בעת הגשת מועמדות למשרה מסוימת. בגלל שאין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני, תצטרכו להשקיע בכתיבת טופס מסודר, מדויק ואמין. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעשות זאת נכון

טופס קורות חיים משמש מעסיקים, חברות השמה וחברות כוח אדם לגיוס עובדים. מטרתו לספק מידע ורקע על העובד לפני זימון לראיון או קבלה לעבודה. הגשת טופס קורות החיים היא השלב הראשון בתהליך הגיוס ולכן היא מהווה מעין כרטיס ביקור של המועמד הפוטנציאלי. עם זאת, לטופס קורות החיים השפעה עצומה על סיכויי הקבלה לעבודה.

טופס קורות חיים מסודר משפר את הרושם הראשוני כלפי דורשי עבודה. הוא מאפשר להם לבלוט על פני דורשי עבודה אחרים ומגדיל את הסיכוי לכך שהם יזומנו לראיון. לעומת זאת, טופס קורות חיים שלא כתוב בצורה נכונה עלול להוריד לטמיון שעות של השקעה. למרות שלא תמיד טופס קורות חיים מעיד על רמת המקצועיות של העובד או על מידת ההתאמה שלו למשרה, הוא עדיין נחשב לאחד הכלים הנפוצים ביותר בסינון מועמדים.

טיפים לשדרוג קורות חיים

טופס קורות חיים אמור לספק מידע על המועמד אך הוא לא חייב להיות אינפורמטיבי ויבש. הנה למשל כמה טיפים שיכולים לשדרג אותו בצורה משמעותית:

א. התאימו את הטופס למשרה המבוקשת – אל תסתפקו רק בטופס קורות חיים אחד שאמור לשמש אתכם מול כל המעסיק. התאימו כל טופס למשרה המבוקשת בהתאם לפרטים המפורסמים על ידי המעסיק. כך תוכלו להדגיש פרטי רקע רלוונטיים ולהסתיר אחרים. זכרו שהטופס אמור להיות עד עמוד אחד בלבד ובנוסח קצר וקולע. אם תדעו להציב סדר עדיפויות ברור תוכלו להפיק מקסימום תועלת משדרוג קורות חיים.

ב. שמרו על אמינות – טופס קורות חיים משודרג הוא מסמך אמין שבו אין מקום לספק לגבי הפרטים. אם תרצו באמת לשדרג את הטופס שלכם ולמנוע עוגמת נפש בשלבים מתקדמים של סינון עובדים כמו ראיון עבודה, תצטרכו לשמור על אמינות מהרגע הראשון. ודאו שכל פרט בטופס עולה בקנה אחד עם המציאות ומחקו פרטים אחרים. מנגד, אל תחששו להשתמש בסופרלטיבים מציאותיים כדי לפרגן לעצמכם בתפקידים מסוימים.

ג. הקפידו על מבנה גרפי נכון של חלוקה לפסקאות – מעסיק שמקבל לידיו טופס קורות חיים מצפה לראות מבנה מסוים. אם תרצו שלמעסיק תהיה מספיק סבלנות לקרוא את כל המידע החשוב או לפחות להגיע לעיקרי הדברים, תצטרכו לשמור על מבנה גרפי נכון של חלוקה לפסקאות. הימנעו מעיצוב מיותר ושמרו על סגנון חלק ונקי. הפרידו בין הפסקאות בצורה ברורה והשתמשו בכלים של מעבדי תמלילים כדי להשיג מראה משודרג ואלגנטי.

ד. הוסיפו הערה אישית – טופס קורות חיים משודרג צריך להיות אובייקטיבי, מקצועי ונטול פניות. מצד שני, אתם יכולים לשלוח אותו יחד עם הערה אישית בפלטפורמות אחרות. אם למשל תבחרו להעביר קורות חיים במייל, אל תחששו להוסיף הערה אישית בגוף המייל ולציין 2-3 כישורים מרכזיים שהופכים אתכם למתאימים לעבודה. כמו כן, גם בחלק מאתרי האינטרנט שבהם מפורסמות מודעות דרושים תוכלו להוסיף הערות מן הסוג הזה עבור המעסיק הפוטנציאלי.

שדרוג קורות חיים דורש מכם השקעה של זמן ומשאבים, אבל היתרון הוא שיש לבצע אותו לעיתים רחוקות בלבד. אחרי שתשדרגו את הטופס תוכלו לשמור גרסה אחידה ולבצע בה התאמות ושינויים לפי אופי המשרה. כך תגישו מועמדות עם טופס קורות חיים רלוונטי ותשפרו בעשרות אחוזים את סיכויי הקבלה.

שעון נוכחות לעובדים

שעוני נוכחות הם חלק מהותי בכל ארגון שרוצה להבטיח שעובדיו עומדים בזמנים ונוכחים בשעות העבודה. שעונים אלה הם מכשירים שבהם עובדים משתמשים כדי לתעד את זמני ההתחלה והסיום שלהם, כמו גם כל הפסקות שהם לוקחים במהלך היום. אמנם ישנם מספר סוגים של שעוני נוכחות לעובדים, אך הנפוצים שבהם הם שעוני המחץ המסורתיים ומערכות נוכחות ביומטריות

קרא עוד »

לימודי נדל"ן

לימודי נדל"ן ויתרונותיהם החיפוש אחר קריירה עלול להתגלות כלא פשוט כלל; ישנם המחפשים סיפוק, אחרים מעוניינים בהכנסה נאותה. למעשה, רוב האנשים מעוניינים במשרה אשר אליה ישמחו להתעורר בכל בוקר ומאידך, כזו שתאפשר להם לנשום בסוף החודש. אם זו הקריירה שגם אתם מחפשים, ייתכן כי עולם הנדל"ן עלה בדעתכם לא פעם, ובצדק. מדובר בענף המתפתח ללא

קרא עוד »

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »
מודעות: