Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

כתיבת קורות חיים

תוכן עניינים

המדריך לכתיבת קורות חיים

קורות חיים הם כלי שמשמש לסינון מועמדים בתחום של משאבי אנוש. למעשה, כל מי שנמצא בשלב של מציאת עבודה צריך לדעת איך לכתוב קורות חיים. למסמך מן הסוג הזה יש השפעה ישירה על הרושם הראשוני שאותו מקבל המעסיק, על סיכויי הקבלה לעבודה ועל הקריירה. בתוך כך, קיימים מקרים שבהם כתיבה נכונה של טופס קורות חיים עזרה לייצר יתרון מול דורשי עבודה אחרים.

חלוקה לנושאים ופסקאות

בתחום של משאבי אנוש נהוג לכתוב קורות חיים לפי פסקאות מסודרות. רשימת הפסקאות כוללת חלוקה לנושאים הבאים:

א. פרטים אישיים – תחת הקטגוריה של פרטים אישיים ממלאים גם כתובת, תאריך לידה, מקום מגורים וכן הלאה. רצוי שהפרטים האישיים יהיו מדויקים ומעודכנים על מנת למנוע בעיות אמינות מול המראיין.

ב. לימודים – בקטגוריה של לימודים אפשר לפרט רק את מה שרלוונטי למשרה. בדרך כלל אין צורך לציין השכלה קודמת כמו לימודים בבית ספר יסודי או תיכון, אלא אם ההכשרה דורשת את זה. מנגד, חשוב להזכיר תארים אקדמיים שיכולים לשפר את סיכויי הקבלה לעבודה.

ג. ניסיון תעסוקתי – החלק של הניסיון התעסוקתי קריטי עבור מעסיקים ומחלקת משאבי אנוש. חשוב להדגיש את הניסיון התעסוקתי שמתאים לדרישות המשרה ולהפנות את המראיין לתפקידים קודמים שבוצעו על ידי המועמד.

ד. כישורים נוספים – בחלק האחרון של טופס קורות החיים ניתן לציין כישורים נוספים. אלו לא חייבים להיות כישורים ספציפיים, אלא כל דבר שעוזר להסביר מדוע המועמד מתאים למשרה שעל הפרק.

כתיבת קורות חיים – פורמט וסגנון

הכי חשוב לכתוב את קורות החיים באופן אחיד ועם פורמט נכון. יש לשמור על סגנון ברור, מובהק וקריא ולהקפיד לא לחרוג מתוך עמוד אחד. חשוב לקחת בחשבון שמי שקורא את טופס קורות החיים רוצה לחסוך בזמן ושמדי יום עוברים מול עשרות או אפילו מאות טפסים מן הסוג הזה. לפיכך, יש להציב את הניסוח הברור בראש סדר העדיפויות ולהקפיד על כך שהדברים החשובים יופיעו בראש הטופס. במידת הצורך ניתן גם לשאוב השראה מטפסי קורות חיים שנמצאים באתרי האינטרנט והרשתות החברתיות.

לימודי נדל"ן

לימודי נדל"ן ויתרונותיהם החיפוש אחר קריירה עלול להתגלות כלא פשוט כלל; ישנם המחפשים סיפוק, אחרים מעוניינים בהכנסה נאותה. למעשה, רוב האנשים מעוניינים במשרה אשר אליה ישמחו להתעורר בכל בוקר ומאידך, כזו שתאפשר להם לנשום בסוף החודש. אם זו הקריירה שגם אתם מחפשים, ייתכן כי עולם הנדל"ן עלה בדעתכם לא פעם, ובצדק. מדובר בענף המתפתח ללא

קרא עוד »

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »
מודעות: