Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

כתיבת קורות חיים

תוכן עניינים

המדריך לכתיבת קורות חיים

קורות חיים הם כלי שמשמש לסינון מועמדים בתחום של משאבי אנוש. למעשה, כל מי שנמצא בשלב של מציאת עבודה צריך לדעת איך לכתוב קורות חיים. למסמך מן הסוג הזה יש השפעה ישירה על הרושם הראשוני שאותו מקבל המעסיק, על סיכויי הקבלה לעבודה ועל הקריירה. בתוך כך, קיימים מקרים שבהם כתיבה נכונה של טופס קורות חיים עזרה לייצר יתרון מול דורשי עבודה אחרים.

חלוקה לנושאים ופסקאות

בתחום של משאבי אנוש נהוג לכתוב קורות חיים לפי פסקאות מסודרות. רשימת הפסקאות כוללת חלוקה לנושאים הבאים:

א. פרטים אישיים – תחת הקטגוריה של פרטים אישיים ממלאים גם כתובת, תאריך לידה, מקום מגורים וכן הלאה. רצוי שהפרטים האישיים יהיו מדויקים ומעודכנים על מנת למנוע בעיות אמינות מול המראיין.

ב. לימודים – בקטגוריה של לימודים אפשר לפרט רק את מה שרלוונטי למשרה. בדרך כלל אין צורך לציין השכלה קודמת כמו לימודים בבית ספר יסודי או תיכון, אלא אם ההכשרה דורשת את זה. מנגד, חשוב להזכיר תארים אקדמיים שיכולים לשפר את סיכויי הקבלה לעבודה.

ג. ניסיון תעסוקתי – החלק של הניסיון התעסוקתי קריטי עבור מעסיקים ומחלקת משאבי אנוש. חשוב להדגיש את הניסיון התעסוקתי שמתאים לדרישות המשרה ולהפנות את המראיין לתפקידים קודמים שבוצעו על ידי המועמד.

ד. כישורים נוספים – בחלק האחרון של טופס קורות החיים ניתן לציין כישורים נוספים. אלו לא חייבים להיות כישורים ספציפיים, אלא כל דבר שעוזר להסביר מדוע המועמד מתאים למשרה שעל הפרק.

כתיבת קורות חיים – פורמט וסגנון

הכי חשוב לכתוב את קורות החיים באופן אחיד ועם פורמט נכון. יש לשמור על סגנון ברור, מובהק וקריא ולהקפיד לא לחרוג מתוך עמוד אחד. חשוב לקחת בחשבון שמי שקורא את טופס קורות החיים רוצה לחסוך בזמן ושמדי יום עוברים מול עשרות או אפילו מאות טפסים מן הסוג הזה. לפיכך, יש להציב את הניסוח הברור בראש סדר העדיפויות ולהקפיד על כך שהדברים החשובים יופיעו בראש הטופס. במידת הצורך ניתן גם לשאוב השראה מטפסי קורות חיים שנמצאים באתרי האינטרנט והרשתות החברתיות.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: