Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

ראיון עבודה

תוכן עניינים

כיצד להגיע מוכנים לראיון עבודה?

ראיון עבודה עם מעסיק פוטנציאלי הוא אירוע מרגש שדורש הכנה מוקדמת. את ההכנה מתחילים עוד לפני שנכנסים לחדר הראיונות, ובעיקר באמצעות היכרות עם מאפייני המשרה והדרישות של המעסיק. לחוצים מהמעמד ולא יודעים מה לעשות? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם

ראיון עבודה הוא בין השלבים העיקריים בתהליך גיוס של עובדים. חברות קטנות, בינוניות וגדולות משתמשות בראיון על מנת להכיר את העובד באופן אישי. הראיון מתבצע לאחר זימון מסודר ובעקבות שלב שבו העובד מגיש מועמדות באמצעות טופס קורות חיים.

כמו כן, ראיון הוא לעיתים שלב בגיוס עובדים דרך חברות השמה וחברות כוח אדם. במקרים כאלה המעסיק מעדיף לראיין את העובד בעצמו ולגבש דעה קונקרטית לגבי סיכויי ההצלחה שלו במקום העבודה.

מבחינת המעסיק הפוטנציאלי, ראיון הוא שלב חיוני שמספק אינדיקציה לרמת האמינות והמחויבות של העובד. עם זאת, העובד עצמו מתייחס לראיון כשלב מלחיץ ומטריד. זהו אירוע מרגש שדורש הכנה מוקדמת כי לעיתים קרובות הוא קובע את העתיד של העובד ואת הקריירה שלו. בנוסף, לא כל העובדים יודעים כיצד להיערך לראיון בצורה נכונה וחלקם עושים טעויות קריטיות.

מתי מתחילים להתכונן לראיון?

הכנה לראיון עבודה מתחילה ברגע שבו קובעים את הזימון. אם כבר הגשתם טופס קורות חיים והמעסיק הפוטנציאלי יצר איתכם קשר כדי לתאם ראיון, כדאי להתחיל את ההכנה. הכנה לראיון מחייבת התייחסות למספר כללי מפתח:

א. הכירו את מאפייני המשרה – יהיה לכם קשה מאוד להתקבל לעבודה במשרה מסוימת אם לא תדעו מה מאפיין אותה. את מאפייני המשרה תוכלו להכיר באמצעות ניסיון קודם שיש לכם בתחום ובענף, או בעזרת מודעת הדרושים שהמעסיק עצמו פרסם. בגיוס דרך חברות השמה וחברות כוח אדם תוכלו גם לקבל הכוונה מסודרת. בסופו של דבר, האינטרס של חברת השמה וחברת כוח אדם הוא שתגויסו דרכן ולכן ההכנה לראיון היא חלק בלתי נפרד מהשירות.

ב. נסו להבין מה הדרישות של המעסיק – הראיון הוא הזדמנות שלכם להכיר את המעסיק, ולהיפך. אם תרצו להרשים אותו תצטרכו לדעת מה הוא דורש ומה הוא מחפש. כאן הדרך שלכם לאסוף את המידע היא באמצעות ביקור באתרי האינטרנט של החברה ושל חברות מקבילות, יצירת קשר עם עובדים מתוך החברה ובדיקות ברשתות החברתיות. אחרי שתבינו מה הדרישות של המעסיק יהיה לכם קל יותר להרשים אותו בראיון.

ג. היצמדו לקורות החיים – זכרו שהמעסיק הפוטנציאלי לא מכיר אתכם לעומק ומשתמש רק בטופס קורות החיים שמונח לפניו על מנת לנסות לגבש דעה קונקרטית. כתוצאה מכך, הדרך שלו לבדוק את האמינות שלכם היא באמצעות השוואה בין מה שתאמרו בראיון לבין מה שמופיע בקורות החיים. כל עוד  תיצמדו לקורות החיים, תוכלו לעשות רושם טוב ולהיראות אמינים. במידה ואתם בכל זאת רוצים לשנות חלק מהמידע המופיע בקורות החיים, הקפידו לעדכן את המראיין והסבירו גם את הסיבות.

כך מתנהל ראיון עבודה מושלם

המראיין מבין שאתם מגיעים לחוצים והוא לא אמור לדרוש מכם משהו יוצא דופן. ראיון מושלם מתנהל על מי מנוחות ונמשך 20-30 דקות לפחות. בראיון לעבודה בכירה יכול מאוד להיות שתגיעו גם לשיחה של מעל שעה, אך עליכם להתאזר בסבלנות.

נצלו את הראיון כדי לשאול כל מה שמעניין אתכם לגבי המשרה. זכרו שלא תמיד תהיה לכם הזדמנות נוספת לקבל את הפרטים האלה, בעיקר בתהליך גיוס קצר. ראיון עבודה מיועד כאמור לשני הצדדים ורק אם תתייחסו אליו בפרופורציות נכונות תוכלו לעבור אותו בהצלחה.

הדרך למציאת עבודה מושלמת לסטודנטים – הצעות משתלמות

כיום, סטודנטים מאוד מתקשים במציאת עבודה שתאפשר להם להתפרנס בצורה יציבה וגם בנוסף לממן את הוצאות הלימודים. הקושי הגדול בהם הסטודנטים נתקלים הוא הקושי בלמצוא משרה שגם תתאים להם ללוחות הזמנים הצפופים הכלולים לימודים, שיעורים תקופות מבחנים ועוד. וגם משרה בעלת תנאים ושכר טוב שלא נדרשים בה לניסיון קודם.   וכך לרוב מוצאים את עצמם הסטודנטים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »
מודעות: