Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

ראיון עבודה

תוכן עניינים

כיצד להגיע מוכנים לראיון עבודה?

ראיון עבודה עם מעסיק פוטנציאלי הוא אירוע מרגש שדורש הכנה מוקדמת. את ההכנה מתחילים עוד לפני שנכנסים לחדר הראיונות, ובעיקר באמצעות היכרות עם מאפייני המשרה והדרישות של המעסיק. לחוצים מהמעמד ולא יודעים מה לעשות? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם

ראיון עבודה הוא בין השלבים העיקריים בתהליך גיוס של עובדים. חברות קטנות, בינוניות וגדולות משתמשות בראיון על מנת להכיר את העובד באופן אישי. הראיון מתבצע לאחר זימון מסודר ובעקבות שלב שבו העובד מגיש מועמדות באמצעות טופס קורות חיים.

כמו כן, ראיון הוא לעיתים שלב בגיוס עובדים דרך חברות השמה וחברות כוח אדם. במקרים כאלה המעסיק מעדיף לראיין את העובד בעצמו ולגבש דעה קונקרטית לגבי סיכויי ההצלחה שלו במקום העבודה.

מבחינת המעסיק הפוטנציאלי, ראיון הוא שלב חיוני שמספק אינדיקציה לרמת האמינות והמחויבות של העובד. עם זאת, העובד עצמו מתייחס לראיון כשלב מלחיץ ומטריד. זהו אירוע מרגש שדורש הכנה מוקדמת כי לעיתים קרובות הוא קובע את העתיד של העובד ואת הקריירה שלו. בנוסף, לא כל העובדים יודעים כיצד להיערך לראיון בצורה נכונה וחלקם עושים טעויות קריטיות.

מתי מתחילים להתכונן לראיון?

הכנה לראיון עבודה מתחילה ברגע שבו קובעים את הזימון. אם כבר הגשתם טופס קורות חיים והמעסיק הפוטנציאלי יצר איתכם קשר כדי לתאם ראיון, כדאי להתחיל את ההכנה. הכנה לראיון מחייבת התייחסות למספר כללי מפתח:

א. הכירו את מאפייני המשרה – יהיה לכם קשה מאוד להתקבל לעבודה במשרה מסוימת אם לא תדעו מה מאפיין אותה. את מאפייני המשרה תוכלו להכיר באמצעות ניסיון קודם שיש לכם בתחום ובענף, או בעזרת מודעת הדרושים שהמעסיק עצמו פרסם. בגיוס דרך חברות השמה וחברות כוח אדם תוכלו גם לקבל הכוונה מסודרת. בסופו של דבר, האינטרס של חברת השמה וחברת כוח אדם הוא שתגויסו דרכן ולכן ההכנה לראיון היא חלק בלתי נפרד מהשירות.

ב. נסו להבין מה הדרישות של המעסיק – הראיון הוא הזדמנות שלכם להכיר את המעסיק, ולהיפך. אם תרצו להרשים אותו תצטרכו לדעת מה הוא דורש ומה הוא מחפש. כאן הדרך שלכם לאסוף את המידע היא באמצעות ביקור באתרי האינטרנט של החברה ושל חברות מקבילות, יצירת קשר עם עובדים מתוך החברה ובדיקות ברשתות החברתיות. אחרי שתבינו מה הדרישות של המעסיק יהיה לכם קל יותר להרשים אותו בראיון.

ג. היצמדו לקורות החיים – זכרו שהמעסיק הפוטנציאלי לא מכיר אתכם לעומק ומשתמש רק בטופס קורות החיים שמונח לפניו על מנת לנסות לגבש דעה קונקרטית. כתוצאה מכך, הדרך שלו לבדוק את האמינות שלכם היא באמצעות השוואה בין מה שתאמרו בראיון לבין מה שמופיע בקורות החיים. כל עוד  תיצמדו לקורות החיים, תוכלו לעשות רושם טוב ולהיראות אמינים. במידה ואתם בכל זאת רוצים לשנות חלק מהמידע המופיע בקורות החיים, הקפידו לעדכן את המראיין והסבירו גם את הסיבות.

כך מתנהל ראיון עבודה מושלם

המראיין מבין שאתם מגיעים לחוצים והוא לא אמור לדרוש מכם משהו יוצא דופן. ראיון מושלם מתנהל על מי מנוחות ונמשך 20-30 דקות לפחות. בראיון לעבודה בכירה יכול מאוד להיות שתגיעו גם לשיחה של מעל שעה, אך עליכם להתאזר בסבלנות.

נצלו את הראיון כדי לשאול כל מה שמעניין אתכם לגבי המשרה. זכרו שלא תמיד תהיה לכם הזדמנות נוספת לקבל את הפרטים האלה, בעיקר בתהליך גיוס קצר. ראיון עבודה מיועד כאמור לשני הצדדים ורק אם תתייחסו אליו בפרופורציות נכונות תוכלו לעבור אותו בהצלחה.

שעון נוכחות לעובדים

שעוני נוכחות הם חלק מהותי בכל ארגון שרוצה להבטיח שעובדיו עומדים בזמנים ונוכחים בשעות העבודה. שעונים אלה הם מכשירים שבהם עובדים משתמשים כדי לתעד את זמני ההתחלה והסיום שלהם, כמו גם כל הפסקות שהם לוקחים במהלך היום. אמנם ישנם מספר סוגים של שעוני נוכחות לעובדים, אך הנפוצים שבהם הם שעוני המחץ המסורתיים ומערכות נוכחות ביומטריות

קרא עוד »

לימודי נדל"ן

לימודי נדל"ן ויתרונותיהם החיפוש אחר קריירה עלול להתגלות כלא פשוט כלל; ישנם המחפשים סיפוק, אחרים מעוניינים בהכנסה נאותה. למעשה, רוב האנשים מעוניינים במשרה אשר אליה ישמחו להתעורר בכל בוקר ומאידך, כזו שתאפשר להם לנשום בסוף החודש. אם זו הקריירה שגם אתם מחפשים, ייתכן כי עולם הנדל"ן עלה בדעתכם לא פעם, ובצדק. מדובר בענף המתפתח ללא

קרא עוד »

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »
מודעות: