Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

משאבי אנוש

תוכן עניינים

משאבי אנוש הוא מקור לחוזקו וחוסנו של כל ארגון, גדול או קטן. הרמה המקצועית של העובדים היא הנגזרת הישירה של המוניטין של הארגון. ככל שהעובדים מקצועיים, יעילים ואמינים יותר, כן הארגון בכללותו מצליח יותר, מכיוון שאנשי מקצוע טובים מצליחים לזכות באמונם ובנאמנותם של הלקוחות. השאלה הגדולה היא איך לאתר את אותם העובדים היקרים מפז, שיתרמו להצלחתה של החברה? כאן נכנסות לתמונה חברות משאבי אנוש.

תפקידן של חברות משאבי אנוש

התפקיד של חברות השמה נשמע פשוט – לאתר אנשים המתאימים למשרות השמה, אך כשם שהמשימה נשמעת פשוטה, כן היא מורכבת. לכאורה, כל שיש לוודא הוא שלמועמד הרלוונטי יש את ההשכלה או ההכשרה התיאורטית המתאימה, ניסיון רצוי ושיש הלימה בין השכר המוצע לציפיות השכר שלו. הלכה למעשה, העולם מורכב הרבה יותר מהסכמה הברורה הזו. קודם כל, במקצועות רבים בשוק העבודה המודרני, פשוט אין השכלה פורמלית שיכולה להצביע על ידע מקצועי בתחום המבוקש, וגם אם כן, תואר או קורס מקנים ידע כללי, על פי רוב, במשרה ספציפית נדרשת התמחות צרה בעניין מוגדר, שמצריכה ניסיון מעשי.

מעבר לזאת, פרט לידע המקצועי, חשוב כמה שלא יהיה, ישנם פרמטרים חשובים ביותר שמגדירים עובד טוב. מוסר העבודה והאופי של העובד משפיעים על ביצועיו של העובד ועל הערכיות שלו לארגון. מסיבה זו, יש לבחון את העובד לא רק לפי התעודות שהוא מציג והעובדות שהוא מספר על עצמו, אלא גם לנסות ולעמוד על אופיו. כאן נכנסים לתמונה מרכזי הערכה, מבדקי גרפולוגיה ובדיקות פסיכוטכניות למיניהן.

חברות משאבי אנוש עם התמחות

כאמור, שוק העבודה בכללותו מציע מגוון רחב ביותר של מקצועות, כאשר המגייסים צריכים להבין במידה רבה את התחום שעבורו הם פועלים. מסיבה זו, חברת השמה מקצועית לא יכולה להציע שירות עבור כל המשרות באשר הן, אלא להתמקצע בנושא מסוים. מסיבה זו, ישנן חברות שמגייסות עבור ענף ההיי-טק, אחרות מתמקצעות בענפי הניקיון והשמירה ואחרות בוחרות בנושאי רפואה. המגייסים עוברים הכשרה ייעודית, ולומדים להכיר את התחום שבו מתמקצעת החברה.

המשמעות היא שהמגייסים מכירים את דרישות התפקידים השונים, מכירים את התארים ואת ההכשרות הנדרשות למקצוע ומכירים את שוק התעסוקה, לרבות מעסיקים גדולים וקטנים יותר. ההיכרות הזו נותנת לחברות השמה הרבה נקודות זכות הן בקרב המעסיקים והן בקרב מחפשי העבודה, ומאפשרת לחבר בצורה נכונה בין העובד למעסיק.

למה כדאי לחפש עבודה בעזרת חברת משאבי אנוש?

פנייה ייעודית לחברת משאבי אנוש המתמחה בתחום ספציפי שבו אתם מחפשים עבודה צפויה להניב פירות טובים. למה? כי החברה לומדת אתכם כעובדים, לרבות ההכשרה והניסיון שלכם, והיא דואגת לשווק אתכם מול החברות הרלוונטיות במשרות שמתאימות עברכם. מעבר לזאת, לחברת ההשמה יש יכולת להתמקח עם החברה המגייסת על תנאי ההעסקה, ולהשיג עבור עובדים טובים תנאים משופרים.

חברות השמה הן חלק בלתי נפרד משוק העבודה המודרני, ותרומתן בתחום הגיוס וההשמה הולך ועולה כל הזמן בזכות התמקצעות ספציפית וידע מעמיק.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: