חיפוש עבודה משרת אם

///חיפוש עבודה משרת אם

משרת אם מתאפיינת במספר נמוך יותר של שעות עבודה. הדרישה למספר נמוך של שעות וימים עולה בקנה אחד עם הצרכים של אימהות, ועם השאיפה שלהן לבלות יותר זמן עם המשפחה והילדים. כמו כן, האפשרות של חיפוש עבודה משרת אם קורצת לעיתים גם לגברים. יש כיום שוויון בכל הנוגע להעסקת הורים וגברים ונשים כאחד יכולים למצוא משרה שעולה בקנה אחד עם הציפיות שלהם.

איך מחפשים עבודה במשרת אם?

התנאי היחיד לניצול היתרונות של משרת אם היא למצוא תפקיד שהולם את כישורי המועמדים ואת היכולת המקצועית שלהם. הנה כמה דרכים לעשות את זה:

א. לוחות דרושים ואתרי אינטרנט – חיפוש עבודה משרת אם דרך לוחות דרושים ואתרי אינטרנט מוכיח את עצמו מכמה סיבות. קודם כל, אפשר לחפש עבודה דרך אתרי האינטרנט בלי שום סוג של ניסיון קודם וגם בלוחות הדרושים המודפסים יש מגוון רחב של הצעות אטרקטיביות. שנית, מודעות הדרושים מתעדכנות בזמן אמת וניתן לסנן לפי אזור מגורים, תחומים, חברות ועוד.

ב. חברות כוח אדם – חברות כוח אדם מזהות את הפוטנציאל של הורים ככוח עבודה ולכן הן מציעות מסלול נוח של חיפוש עבודה משרת אם. האינטרס של חברת כוח האדם הוא לגייס את העובד שמתאים לצרכי המעסיק, לכן נציגי החברה לוקחים על עצמם את כל הנושא של איתור משרות ויצירת קשר עם מעסיקים רלוונטיים.

ג. גופים רשמיים – יש גם גופים פרטיים וממשלתיים שמציעים סיוע בתהליך של חיפוש עבודה משרת אם לנשים וגברים כאחד. גופים אלו מקבלים פניות מהמעסיקים והם אחראיים על יצירת קשר עם המועמדים. ניתן לקבל הפניה לגופים רשמיים שמתמחים במשרות להורים דרך המוסד לביטוח לאומי, לשכת התעסוקה ועוד.

חיפוש משרה בהתאם לציפיות

העובדה שמדובר במשרת אם לא אמורה לבוא על חשבון אפשרויות הקידום, השכר והתנאים. רצוי למצוא משרה שמתאימה לכישורים של המועמד ולא להתבייש לסנן בין האופציות שעל הפרק. אפשר גם לקבל המלצות מאנשים שכבר השתלבו במשרות להורים ולהתייעץ עם חברים, קרובים ובני משפחה בעלי ניסיון קודם.