Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה דיסקרטי

תוכן עניינים

מכירים את התחושה הזו שאתם קמים בבוקר ופשוט לא בא לכם ללכת לעבודה? כל מה שמתחשק לכם זה פשוט להתכרבל על הספה מול הטלוויזיה כמו החתול שלכם? אין ספק – הגיע הזמן לחפש עבודה חדשה, ולבדוק מה מציעים בחוץ. איך תעשו את זה חכם? כל הטיפים במאמר שלפניכם.

להתפטר או למצוא קודם מקום עבודה?

הבוס כבר עולה לכם על העצבים, אתם לא יכולים לראות את הקולגות שלכם, והלקוחות משגעים אתכם ושואבים מכם כל טיפת אנרגיה שנותרה. הבעיה היא שלא קל לעשות את הצעד ופשוט להתפטר. יוקר המחייה בישראל לא מאפשר לנו להישאר חסרי הכנסה ולהמשיך לחיות בסטנדרט שאליו התרגלנו. ובינינו – אולי סתם רע לנו בעבודה באופן זמני, ואנחנו רק רוצים לבחון אופציות ולכן טוב שיש אפשרות לחיפוש עבודה באופן דיסקרטי.

להחליף עבודה בחוכמה ולא להתפתות להצעה הראשונה שמקבלים

כיום יש אפשרויות רבות לחפש עבודה, מבלי שהבוסים שלכם יידעו או שהקולגות שלכם יפקחו עליכם עין. למעשה, ודאי תופתעו לגלות שרוב האנשים מחפשים עבודה עוד בזמן שהם עובדים, ומוותרים על החלק הזה שהם נמצאים "בין עבודות", כיוון שביטחון כלכלי חשוב להם, והם אינם מעוניינים לסכן את ההכנסה הקבועה שלהם. הם גם אינם מעוניינים להרגיש בלחץ ולחטוף את ההצעה הראשונה שיקבלו. הם יותר טיפוסים שמעדיפים לשקול, לחשוב, להרהר, להתלבט ורק כשזה ירגיש "זה", הם יחליטו לקחת את ההצעה. אם אתם מזדהים עם הטיפוסים האלה, הטיפים הבאים הם ממש בשבילכם.

3 טיפים עבור חיפוש עבודה דיסקרטי

הימנעו מלדבר על זה בעבודה – אל תספרו לבוס שלכם שהתחלתם בתהליך של חיפוש עבודה דיסקרטי, כי הוא עלול להילחץ ולגייס מישהו במקומכם, ולא בטוח שכבר מצאתם עבודה ושאתם מוכנים לעזוב. חוץ מזה – בכל מקרה תצטרכו לתת התראה של חודש מראש, ולכן – זה מיותר ורק עלול לפגוע בכם. הקפידו על חיפוש עבודה דיסקרטי, ואל תספרו על זה גם לחברים שלכם במשרד. השמועה עשויה לפרוש כנפיים ולהגיע לבוסים שלך לפני שאמרתם להם משהו בעניין ולפני שקיבלתם החלטה באמת לעזוב.

שלחו את קורות החיים שלכם בחוכמה – בדקו היטב שאתם יודעים למי אתם שולחים את קורות החיים שלכם. רצוי לשלוח לחברות שאינן בקשרים עסקיים עם החברה שבה אתם עובדים. ואם המשרה חסויה, גם עדיף שלא לשלוח – כי אולי אפילו מדובר בחברה שלכם, ואז יווצר מצב שלא יהיה לכם נעים.

המשיכו לעבוד כרגיל –הא"ב של חיפוש עבודה דיסקרטי הוא שזה חייב להתבצע מהבית, ולא בזמן העבודה ובטח שלא באמצעות המחשבים במשרד. המשיכו לעבוד כרגיל ולשמור על מערכות יחסים נעימות ככל הניתן עם העובדים ועם המנהלים, כדי לא לאבד הזדמנויות תעסוקה או ממליצים פוטנציאליים בהווה ובעתיד. כמו כן מומלץ שלא להבריז מהעבודה כדי ללכת לראיונות. השתדלות לתאם את הראיונות בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחר הצהריים, כדי שההיעדרות שלכם לא תהיה בולטת מדי. את הזמן החסר – השלימו ביום אחר.

זכרו שחשוב לכם לשמור על עבודתכם הנוכחית, לפחות עד שתמצאו את משרת חלומותיכם. פשוט נסו לחשוב מה עלול לעורר חשד, ונסו למנוע אותו בעזרת התנהגות נבונה.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: