חיפוש עבודה בהוראה

///חיפוש עבודה בהוראה

את החלום שלכם להיות מורים תצטרכו ליישם למעשים כיוון שחיפוש עבודה כזו לא תהיה פשוטה. מדובר בהליך שיכול להימשך זמן ויכול להיות שלא תאהבו את העבודות שיציעו לכם, אך חשוב לזכור שמציאת עבודה מתאימה כפי שחלמתם יכולה לקחת זמן והדרך שלכם כמורים תיגמר רק בעוד כמה עשרות שנים. הנה כמה דברים שצריך לדעת על חיפוש עבודה בתחום ההוראה.

חיפוש עבודה בהוראה – איך מוצאים עבודה בתור מורה?

חיפוש עבודה בתור מורה אינו פשוט. בדרך כלל כאשר מחפשים עבודה בתחום מסוים יש להראות ניסיון, אך למורה מתחיל אין באמת ניסיון וגם כאשר הוא מנסה לכפות עליו אין לו כל כך איך. מעבר לידע שלו וליכולות שלו כמורה לפי הרושם הראשוני שהמראיין מקבל ממנו, אין למורה תיק עבודות כלשהו להתפאר בו. חיפוש עבודה בתור מורה אמנם קשה אך אם תיעזרו בחברות השמה ותחפשו היטב בבתי הספר תוכלו למצוא עבודה מתאימה.

לחפש עבודה באזור מגורכם

אל תשכחו שחיפוש עבודה כמורה חייב להתבצע באזור מגורכם. בסופו של דבר להיות מורה זה גם ככה מספיק קשה אז לא תרצו לנסוע שעה בכל בוקר ובכל צהריים כדי לחזור אל ביתכם מותשים לחלוטין. שימו לב שיש מורים רבים שגרים באזור גם אם זה לא אומר להיות בעיר שבו המוסד הלימודי נמצא, אך חשוב מאוד לעבוד באזור שיהיה קרוב בבצורה מספקת כדי שלא תמצאו את עצמכם בנסיעות מרובות שיסדרו לכם שגרה לא נעימה בכלל. עדיף להמשיך לחפש למצוא משהו נוח יותר גם אם זה אומר שמציאת עבודה תידחה מעט.

לשאול אנשים ולקבל עזרה

אל תתביישו לקבל עזרה מאנשים שכבר מצאו עבודה בהוראה והיו כבר אצל חיפוש עבודה בהוראה. מדובר על מקצוע די קשה שלא פשוט להתחיל לעסוק בו אחרי שנים של למידה בתיאוריה, ואם תשמעו טיפים מאנשים שכבר עשו את זה וכבר עובדים בתחום יהיה לכם תהליך הרבה יותר פשוט. אל תתביישו לשאול את הדודה הרחוקה שלכם שבעברה הייתה מורה ואל תתביישו לשאול בפייסבוק לגבי טיפים שיכולים לעזור, ובטח לא לחיפוש עבודה עצמה. בסופו של דבר יגיע הרגע שלכם ותעמדו מול כיתה כמו שתמיד חלמתם.