חיפוש עבודה באדריכלות

///חיפוש עבודה באדריכלות

אם נראה לכם שתואר באדריכלות היה קשה, חכו שתתחילו לחפש עבודה. לא בטוח שתמצאו עבודה מתאימה בכזו קלות אך מציאת עבודה היא דבר אפשרי לחלוטין. זה בדיוק הזמן לדבר על חיפוש עבודה בתור אדריכל, בין אם אתם מתחילים ובין אם יש לכם ניסיון.

הדרך של האדריכל המתחיל

כדי להיות אדריכלים מצליחים תחילה יש לעבור תואר באדריכלות. זהו לא תואר פשוט והוא נמשך 5 שנים מייגעות שבסופו של דבר תהיו מוכשרים כאדריכלים מן השורה. עם זאת, הדרך למציאת עבודה עדיין לא תהיה כל כך פשוטה כי יש עוד הרבה אדריכלים כמוכם שמחפשים את העבודה הבאה והתחרות יכולה להיות עיקשת. לא תמיד יהיו משרות באזור מגורכם ואל תשכחו שבמקצוע כזה, לא התואר ולא הניסיון הוא זה שקובע אלא בעיקר תיק העבודות שלכם והיכולות שלכם בשטח.

חיפוש עבודה באדריכלות – תואר זה לא הכול

תואר הוא הרבה אך הוא לא הכול. התואר הוא בסך הכל המפתח הכניסה שלכם לתחום אך ברגע שתעברו בדלת הזו, יש לכם עוד לא מעט דרך לעבור עד אשר תגיעו לעבודה הנכספת. יש אנשים שבוחרים לעבוד כבר תוך כדי התואר כדי לצבור ניסיון וזה צעד מבורך כל עוד הוא לא פוגע לכם בלימודים, אך יחד עם זאת חשוב לזכור שכל עוד לא תלמדו ותפנימו היטב את מה שאתם לומדים וצוברים מהניסיון בעבודה, הניסיון על הנייר לא ישחק הרבה לטובתכם כי לא יורגש בפועל.

מה עושים כשאין ניסיון?

כאשר אין ניסיון עליכם להרשים יותר בריאיון העבודה ולנסות לצבור יותר נקודות זכות. שימו לב שעצם העובדה שהגעתם למקום עבודה כלשהו שהסכים לראיין אתכם בלי שיש לכם ניסיון זה לא דבר נפוץ כל כך ולכן כדאי לנסות לנצל את הבמה כמה שיותר ולהוכיח שיש לכם את זה. שימו לב שכדי ליצור תיק עבודות בתחום האדריכלות לא בהכרח תצטרכו להיות בעלי ניסיון אך כן חשוב מאוד להעביר את הנקודה בצורה נכונה: אתם אנשים רציניים והיכולות שלכם רבות מאוד, לכן משתלם גם למעסיק לתת לכם צ'אנס. תנסו את כל מה שאתם יכולים ומקסימום תלמדו לפעם הבאה.