Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

השמה לסטודנטים

תוכן עניינים

אוכלוסיית הסטודנטים היא בעלת צרכים ייחודיים, בעיקר בכל מה שנוגע לתעסוקה

להיות סטודנט זה להיות הרבה דברים. כל מי שסטודנט כרגע, ולמעשה כל מי שהיה סטודנט אי פעם, בוודאי יודע לספר על התקופה המיוחדת הזאת – תקופה שבה מצד אחד יש עלינו יותר עומס מאי פעם בעבר ואולי גם מאי פעם בעתיד, מצד שני אנחנו נהנים יותר מבכל תקופה אחרת בחיים שלנו, ומצד שלישי המצב הכלכלי שלנו הוא בדרך כלל לא מזהיר. סטודנטים מחלקים את הזמן שלהם בצורה היעילה ביותר שהם יכולים – בין לימודים מאתגרים שדורשים המון, לבין עבודות שבדרך כלל אינן העבודות הכי קלות או מתגמלות, בכדי להרוויח מספיק כסף ולשלם שכר דירה, שכר לימוד והוצאות יום יומיות – סכומי כסף חודשיים שרק הולכים ותופחים עם כל שנה שעוברת. העבודות הסטודנטיאליות השונות מוכרות לכולנו היטב – מלצרות, עבודות שירות שונות, ועוד עבודות רבות שלא קשורות לתחום ההכשרה של הסטודנטים ולעתים קרובות גם אינן מתגמלות דיין. אז מה עושים כשרוצים להרוויח כמו שצריך כסטודנטים? אחת האפשרויות שכדאי להכיר היא לפנות לחברת השמה לסטודנטים.

מה היא בדיוק חברת השמה לסטודנטים, ומה כדאי לכם לדעת על חברות מקצועיות שכאלה?

השמה לסטודנטים
השמה לסטודנטים
  • מהי חברת השמה לסטודנטים? חברת השמה לסטודנטים היא חברת השמה, כלומר חברה שמתמחה במציאת מקומות עבודה ותיאום ראיונות עבודה בהתאם לפרמטרים שונים של מי שפונה אליה, שממוקדת בעיקר באוכלוסיית הסטודנטים ויודעת למצוא עבור סטודנטים את העבודות המתאימות ביותר. העבודות המתאימות לסטודנטים צריכות להיות בעלות מספר תכונות רלוונטיות, ואף אחת מהתכונות האלה היא לא בהכרח יכולת למלצר – וניגע בסיבות שבגללן כדאי לפנות לחברת כאלה כסטודנטים שמחפשים עבודה.
  • עבודה מתגמלת – חברות השמה לסטודנטים לא עובדות עם חברות שמשלמות בניסיון חיים. כשאתם פונים לחברה מקצועית שתפקידה היא למצוא לכם מקום עבודה, האינטרס הראשון של החברה הזאת היא למצוא עבורכם עבודה שמתאימה לכם ברמת השכר – כלומר חברה שיודעת למצוא חברות וארגונים שמחפשים אנשים עם הכישורים שלכם ועם ההכשרה שאתם עוברים, ומוכנות לשלם בהתאם לכך.
  • עבודה שמתאימה ללימודים שלכם – אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בשוק העבודה כיום הוא למצוא מקום עבודה ותחום עבודה שלא רק מתאים לכם מבחינה כלכלית, אלא גם מתאים לדברים שאתם רוצים לעסוק בהם ולדברים שאתם לומדים במסגרת אקדמית. חברת השמה לסטודנטים היא מסגרת מומלצת בעיקר משום שהיא יודעת להתאים את הסטודנטים למקומות עבודה בהתאם לתחומים אותם הם לומדים – וכך הם יכולים לרכוש ניסיון מעשי יקר ערך בתחומים אלה מצד אחד, ולא להתפשר על איכות מקום העבודה והשכר מצד שני. משום כך, כדאי מאוד כסטודנטים לפנות לחברות שכאלה בחיפוש של מקום עבודה.
  • מה ההבדל בין חברות השמה שונות? ישנן לא מעט חברות השמה בשוק כיום, וכולן מציעות אפשרויות איכותיות שלא ניתן למצוא בדרך כלל דרך חיפוש עבודה סטנדרטי. עם זאת, רק חברות השמה שמתמחות באופן ספציפי ומיוחד באוכלוסיית הסטודנטים, יכולה למצוא את העבודות שמתאימות לפי הפרמטרים שציינו. לא כל חברת השמה תדע להתאים לסטודנט מקום עבודה שמתאים לו ברמת שכר ובתחום עבודה גם יחד – וזו למעשה הסיבה המשולבת והברורה מדוע כדאי לפנות לחברות שכאלה.

גם כסטודנטים, אין סיבה שתתפשרו על מקום העבודה שלכם ועל השכר שלכם

סטודנטים יכולים להתפשר על הרבה מאוד דברים בתקופת הלימודים שלהם – ובחלק מהמקרים ניתן להבין זאת. עם זאת, במקום העבודה אין סיבה להתפשר על השכר ועל ההתאמה לתחום הלימודים שלכם – בין אם מדובר בהנדסה ומדעים מדויקים ובין אם מדובר במדעי החברה ובמגזר הציבורי.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: