Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

בחירת קריירה

תוכן עניינים

בחירת קריירה – איך עושים את הבחירה הנכונה?

בחירת הקריירה היא אולי ההחלטה החשובה ביותר שכל אחד מאתנו צריך לקבל

אחת ההחלטות החשובות ביותר שכל אחד מאתנו צריך לקבל במהלך חייו, ואף ככל הנראה החשובה ביותר בהקשר זה, היא ההחלטה באשר לבחירת קריירה. אצל כל אחד ואחד מאתנו מגיע השלב בחייו, בו צריך לחשוב על מה אנחנו רוצים לעשות במשך רוב חיינו – מה יהיה אופק העבודה בו נבחר. ההחלטה הזאת היא חשובה ביותר משום שהיא משפיעה על כל פרט ופרט בחיים שלנו – היכן נחיה, מה נלמד, כמה נרוויח, ועוד דברים רבים שמושפעים במידה רבה מאוד מהקריירה שבה אנו בוחרים לעצמנו. במצב כזה, עם החלטה גורלית כל כך שעלינו לקבל, אנחנו צריכים להבין כיצד נוכל לקבל את ההחלטה הנכונה – ולא מדובר בהחלטה שפשוט כל כך לקבל. עם זאת, כאשר חושבים בצורה מדודה ושקולה יותר, וחושבים על הפרמטרים החשובים שצריכים להשפיע על החלטה שכזו – אפשר לבודד את ההחלטה הזו ולהבין בדיוק מה מתאים לנו. אז איך עושים את הבחירה הנכונה? ננסה לעזור לכם עם הדברים בהם אתם צריכים להתחשב – במאמר זה.

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

בחירת קריירה
בחירת קריירה

כיצד תקבלו את ההחלטה הנכונה? מהם הדברים אותם צריך לקחת בחשבון?

  • מה מעניין אתכם? הדבר הראשון שאתם צריכים לקחת בחשבון בבחירה של קריירה הוא פשוט מאוד, ואולי גם מובן מאליו. אתם צריכים להבין מה מעניין אתכם ומה מרגש אתכם – רק כאשר אתם בוחרים באופק קריירה שבאמת מעניין אתכם, אתם יכולים להיות בטוחים שזוהי קריירה שבאמת יכולה להתאים לכם לאורך זמן. ישנן אולי קריירות שיכולות להתאים לכם מבחינה כלכלית או מבחינת היכולות שלכם – אך כאשר לא מדובר בתחומים שמעניינים אתכם באמת, לא מדובר גם בקריירה שבה תוכלו להתמיד לאורך זמן.
  • במה אתם טובים? מעבר למה שמעניין אתכם, בחירת הקריירה שלכם צריכה תמיד להתחשב גם בדברים בהם אתם מצטיינים ומתבלטים – שכן בתחומים שכאלה יש לכם יכולת להוציא מעצמכם את המקסימום ולהביא את עצמכם למיצוי עצמי ולמיצוי יכולת השתכרות. אם יש לכם תכונות כמו עמידה מול קהל – הרי שעליכם לחפש קריירות מתאימות. כישורי אנוש יכולים להביא להצלחה בעולם המכירות. אם מקצועות מדויקים ומדעיים הם התחום בו אתם מתבלטים, תוכלו אולי ללכת לקריירה מחקרית. אם מספרים זה התחום שלכם – ישנן מגוון קריירות פיננסיות שיכולות להתאים לכם.
  • מה פוטנציאל השכר? כמובן שבעולם כמו זה שבו אנו חיים, אנחנו חייבים לקחת בחשבון גם את כל מה שנוגע לכסף. עלינו להבין מהן האפשרויות הכלכליות שתהיינה לנו לאורך השנים בתחום בו אנחנו בוחרים – ולהבין האם מדובר בתחום שכדאי לנו לבחור בהתאם לכך. ישנם תחומים מעניינים מאוד שאולי כדאי לכם לפתח בתור תחביבים, אבל מאחר ולא מדובר בתחומים משתלמים מאוד – לא כדאי לבחור בהם כקריירה.
  • מהי ההכשרה הנדרשת? חשוב לבחור קריירה גם בהתאם להכשרה הנדרשת וההתאמה שלה אליכם. יתכן שאתם מוצאים קריירה בתור רופאים מאוד מעניינת, אבל אין בכם יכולת או רצון לעבור לימודי רפואה והתמחות שיכולים להגיע במצטבר ליותר מ-10 שנים – וכך זו לא הקריירה שתתאים לכם באמת.

קבלו את ההחלטה הנכונה בהתאם למה שמעניין אתכם ומתאים לכם, ובהתאם לשוק העבודה

אתם צריכים לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר לצרכים ולרצונות שלכם, ולהיות שלמים איתה. עם זאת, חשוב להבין כי גם אם אתם מבינים שלא קיבלתם את ההחלטה הנכונה – אסור לכם לפחד לשנות קריירה ולשנות כיוון, וללכת עם מה שמעניין אתכם ומתאים לכם יותר.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

5/5 - (1 vote)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: