Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

כיצד חשבוניות פיקטיביות יכולות לפגוע בעבודה עם כסף מזומן?

תוכן עניינים

בעולם העסקים נושאים כמו חשבוניות פיקטיביות הם אירוע חברותי. למרבה הצער, זו לא רק פעילות. חשבוניות פיקטיביות עלולות לגרום לזלזול בחברה או אפילו לכל המשק אם לא בודקים אותם. היא מונעת מהחברה תשלום מס, מעכבת תחרות לגיטימית ומובילה ליצירת כלכלת שוק שחור. במאמר זה נבחן את ההשפעה של חשבוניות פיקטיביות לאורך השרשרת הכלכלית של עסק, השלכותיה החוקתיות והמוסריות, השפעתה על עסקים קטנים ובינוניים ואחוז החברות המשתמשות בחשבוניות פיקטיביות בישראל.

 

השלכות לאורך השרשרת הכלכלית של העסק

ללא ספק, חשבונית פיקטיבית משפיעה על העסק, על שותפיו ועל הכלכלה כולה, אם היא נותרת ללא הגבלה. ראשית, היא מונעת מהממשלה את המיסים המגיעים לה, מונעת מהנהנים משירותים ציבוריים – בתי חולים, בתי ספר, כבישים, בטיחות הציבור וכו'. שנית, חשבונית פיקטיבית גורמת למתחרים לגיטימיים לאבד חוזים ולספוג הפסדים כספיים, והורגת את התחרות. לפיכך, זה מוביל בסופו של דבר לכלכלת השוק השחור שבה לא חלות מגבלות חוקיות ורגולטוריות.

 

השלכות חוקתיות ומוסריות

חשבוניות פיקטיביות אינן אתיות ולא חוקיות במקרים רבים, לחלוטין בניגוד לעקרונות של ממשל תקין ושקיפות. מנהלי החברות העוסקים בכך אינם עומדים בחובת הזהירות ותום הלב הנדרשים מהם על פי דיני החברות. בנוסף, עסקאות כאלה עלולות להוות עבירה על חוקי המס, להוביל לעונשים פליליים ואזרחיים ופסילת דירקטורים. גם המוסר של חשבונית פיקטיבית מוטלת בספק. על ידי עיסוק במעשה כזה, חברות מונות את לקוחותיהן, שותפיהן ועצמן על ידי מעורבות עסקאות פיננסיות הונאה.

 

השפעה על עסקים קטנים ובינוניים

חשבונית פיקטיבית משפיעה הכי הרבה על עסקים קטנים ובינוניים, שכן חסרים להם משאבים ותמיכה כדי להישאר תחרותיים מול שיטות חסרות מצפון של עסקים גדולים יותר. חברות כאלה עלולות לאבד חוזים חשובים ולהתמודד עם קשיים כלכליים או אפילו פשיטת רגל. חשבונית פיקטיבית מייקר את עלות העסק, מפחית את התחרותיות של עסקים קטנים ובינוניים ומונע מהם להגדיל את מכירותיהם ולהרחיב את פעילותם.

 

אחוז העסקים המוציאים חשבוניות פיקטיביות בישראל?

לפי מחקר, אחוז העסקים המוציאים חשבוניות פיקטיביות בישראל נמוך יחסית למדינות אחרות. השיעור עומד על 8%, המהווה ירידה מתקופת 2019, שרשמה 10%, לפי נתוני איגוד רואי החשבון בישראל (ICAI).

 

לסיכום, חשבונית פיקטיבית היא איום לא אתי, בלתי חוקי וחוצה גבולות לעסקים ולכלכלה. על ידי הפרה של עקרונות ממשל תאגידי תקין ושקיפות, היא מערערת את האמון והאמון שיש לציבור וללקוחות בחברה. חשבונית פיקטיבית גם משבשת את התחרות, מונעת מהמדינה מסים ומעכבת את הצמיחה של עסקים קטנים ובינוניים. לכן, חיוני לקדם שקיפות, יושרה ולאכוף מסגרות חוקיות ורגולטוריות כדי למנוע חשבוניות פיקטיביות.

מאמר זה נכתב בשיתוף לינט.

הדרך למציאת עבודה מושלמת לסטודנטים – הצעות משתלמות

כיום, סטודנטים מאוד מתקשים במציאת עבודה שתאפשר להם להתפרנס בצורה יציבה וגם בנוסף לממן את הוצאות הלימודים. הקושי הגדול בהם הסטודנטים נתקלים הוא הקושי בלמצוא משרה שגם תתאים להם ללוחות הזמנים הצפופים הכלולים לימודים, שיעורים תקופות מבחנים ועוד. וגם משרה בעלת תנאים ושכר טוב שלא נדרשים בה לניסיון קודם.   וכך לרוב מוצאים את עצמם הסטודנטים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »
מודעות: