Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

ייעוץ קריירה

תוכן עניינים

עולם התעסוקה בימינו שונה ומשתנה כל הזמן מכל מה שהיה מוכר במשך דורות רבים. מקצועות ותיקים ומכובדים נעלמים כמעט לחלוטין, ואחרים תופסים את מקומם. הסיבות לשינויים רבות ביותר, והקושי הגדול ביותר של אנשים צעירים שיוצאים לשוק העבודה הוא חוסר ההיכרות איתו. זוהי הסיבה החשובה ביותר למה ייעוץ קריירה הוא תהליך מאוד מומלץ, שיכול לפתוח אפיקים חדשים ולתת רעיונות מעניינים עבור כל אדם שרוצה למצות את עצמו בשוק העבודה.

כל אדם והכישרון שלו

כולנו שונים זה מזה, ויש לנו יכולות בתחומים שונים. ישנם אנשים שבנויים לעבודת תכנות מאומצת, במשך שעות רבות מול המחשב, ואחרים זקוקים לתעסוקה דינמית מול אנשים, דוגמת מכירות. לעיתים קורה שאנחנו לא מספיק מכירים את עצמנו, ובנוסף לכך גם לא מכירים מספיק טוב את שוק העבודה, ולכן מתקשים לחבר בצורה נכונה בין היכולות שלנו לבין סוג העבודה שתתאים לנו. ייעוץ קריירה נועד לפתור את שתי הבעיות הללו, ומצד אחד, לאפשר לנו להכיר טוב יותר את עצמנו, ולא פחות חשוב מכך, לספר לנו על מקצועות חדשים שקיימים בשוק.

האינטרנט ושוק התעסוקה

שוק התעסוקה מושפע מגורמים שונים, ובעיקר רשת האינטרנט, שעושה מהפכה של ממש בכל מה שקשור למידע. הלכה למעשה, האינטרנט מוחק מקצועות שלמים, דוגמת סוכני נסיעות, שבעבר לא היה ניתן להסתדר בלעדיהם. כך גם הולכות ומצטמצמות משרות לעורכי דין מתחילים, משום שקל יותר למצוא מידע באינטרנט, ולא צריך להעסיק עורך דין עם השכלה משפטית.

מעבר לזאת, פשטות השימוש ברשת האינטרנט מנגישה את המידע גם לדורות המבוגרים יותר, שבעבר נרתעו משימוש באמצעים טכנולוגיים. מסיבה זו, יותר ויותר פעילות עוברת להתבצע באינטרנט, וכך גם מוקדי השירות והמכירות מצטמצמים.

יחד עם זאת, האינטרנט יוצר גם משרות חדשות, אחרי הכול, מישהו צריך לתחזק, לעדכן, לעצב ולשפר את האתרים. כך למשל, נוספו לשוק העבודה מקצועות מבוקשים כמו מעצבי אתרים, מקדמי אתרים, מעצבי חוויית משתמש (UI/UX) ורבים נוספים. המקצועות החדשים הללו על פי רוב לא מוכרים לציבור הרחב.

מקומה של האקדמיה בשוק העבודה המודרני

האקדמיה היא בעצם מוסד מיושן, שמלמד תיאוריות של פעם, ומכשירה במהלך התואר הראשון בעיקר תלמידים למחקר, כאשר ברור לכל שמרבית התלמידים ייצאו לשוק העבודה ולא ימשיכו באקדמיה. הקולות הללו כנגד האקדמיה ובעצם חוסר ההתאמה שלה לדרישות שוק העבודה הולכים ומתחזקים, אך בין אם כך או אחרת, התלמידים מוצאים עצמם חסרי אונים מול שוק העבודה בסיום התואר. רובם לא בטוחים לאיזה תחום כדאי להגיש קורות חיים כדי לנצל את הידע שלהם, או שאולי לפנות לכיוון של קורס מקצועי… בכדי למנוע בלבול והשקעה של ממון מיותר בעוד קורסים מקצועיים שלא מובילים לכיוון התעסוקתי הנכון.

המטרה של ייעוץ קריירה

בעצם, המטרה של ייעוץ קריירה היא לתת לאיש או לאישה את הכיוון המקצועי הנכון ביותר עבורם, וכך הם יוכלו להתמקד בכיוון הנכון הן בהיבט של ההכשרה המקצועית והן בהיבט של חיפוש העבודה.

מתי כדאי לפנות לייעוץ קריירה

ייעוץ קריירה מומלץ במיוחד לפני ההרשמה ללימודים, וזאת במטרה לוודא שהכיוון שנבחר אכן מתאים לתלמיד. המטרה היא למנוע מצב שבו לומדים לתואר רק בשביל לגלות אחרי 3 – 4 שנים שהתחום לא מתאים.

יחד עם זאת, אף פעם לא מאוחר להחליף כיוון! כל מי שמרגיש שהוא לא ממצא את עצמו בעבודה, מומלץ לו להגיע לייעוץ, בכל גיל ובכל שלבי החיים.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: