Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

תוכן עניינים

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק.

על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות. מכללות רבות מציעות הכשרות מקצועיות ייעודיות למבקשים להיות יועצים עסקיים, תוך שהן מבטיחות תעודה יוקרתית עם סיום הקורס וידע רחב וענף.

בפועל, חשוב להסביר כי הקורסים הם אמנם חשובים וביכולתם להקנות ידע רב, אך בשונה ממקצועות רבים אחרים, היכולת לספק ייעוץ עסקי איננה נובעת בהכרח מלימודים סדורים, כי אם ממסלול החיים שעבר או עברה היועצ/ת.

מהו ייעוץ עסקי?

אם ניצמד להגדרות, הרי שהייעוץ העסקי זהו תחום אשר נועד לספק פתרונות לבעלי ובעלות עסקים המבקשים לנווט את עסקיהם אל עבר מסלול של צמיחה ושגשוג.

לעתים יבקשו בעלי ובעלות עסקים לצוות לצידם יועץ עסקי למען שיפור רווחיות העסק, לעתים לאור הפסדי העסק, לעתים לאור מהלכים עסקיים בהם הם מבקשים לצוות לצידם אדם נוסף שיסייע בנידון ועוד.

בפועל, תפקידו של היועץ העסקי מורכב ממגוון של כישורים ומיומנויות, חלקם נצברו פשוט לאור ניסיון חיים. זהו תחום המשלב בין אינטואיציה, לבין כושר הסתגלות, בין חספוס וניסיון ממשי בתעשייה לבין היכולת להבין ללבו או לבה של בעל/ת העסק ולתרגם זאת למעשים. זוהי היכולת לדרבן מהלכים, להניע תהליכים ולנקוט בצעדים לעתים דרסטיים או תוך שהם מתבססים על ניתוח מעמיק.

הפן האישי

מעבר למספרים ולאסטרטגיות, ייעוץ עסקי מוצלח תלוי במידה רבה ביכולת של היועץ העסקי להתקרב אל האדם המבקש לקבל ייעוץ, להפוך לחלק בלתי נפרד מן ההווי היומיומי ולרכוש את אמונו.

לא אחת, המהלכים הנדרשים למען הצלחתו של העסק, אינם תואמים במדויק את רצון בעל או בעלת העסק, והם כרוכים במיומנויות הבינאישיות של היועץ, ביכולת שלו להפוך לאדם הקרוב ביותר עבור לקוחותיו.

דברים מסוג זה לא ניתן למצוא בספרי לימוד ולא בהרצאות, כי אם מניסיון אישי.

יכולת הסתגלות

יועץ עסקי נכנס לנעליהם של בעלי ובעלות עסקים במגוון רחב של עיסוקים; לעתים עיסוקים בהם לא עסק קודם לכן.

היכולת להכיר את התעשייה, לנתח אותה וללמוד אותה, להשתלב בה ולהפוך לחלק בלתי נפרד מן העסק; אלו הם כישורים שהם בגדר חובה עבור יועץ עסקי המבקש להבין את המורכבויות הטמונות בעסק אותו הוא מלווה.

ובחיפושכם אחר יועץ עסקי איכותי ומקצועי, הרי שאנו ממליצים לכם לבקר באתרו של שלומי גבאי: https://shlomi-gabai.co.il/ יועץ עסקי בכיר, מנטור לעסקים ובעל עסק לליווי בעלי ובעלות עסקים אל עבר היעדים. שלומי גבאי מביא עמו ניסיון מקצועי במגוון תפקידי ניהול בכירים, וחולק את הידע הרב שצבר במרוצת השנים.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: