Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה מועדפת

תוכן עניינים

היתרון של חיפוש עבודה מועדפת הוא שניתן להתמקד במספר תחומים רלוונטיים בלבד. החיסרון הוא שיש ביקוש גבוה לעבודות בתחומים האלה, בעיקר בזכות המענק המשולם לחיילים משוחררים משירות חובה. המענק הכספי מיועד לחיילים שעבדו במשך 150 יום באחד התחומים שנכללים ברשימה סגורה והוא יכול להקל על המעבר לאזרחות. עם זאת, לא כל החיילים המשוחררים יודעים כיצד לחפש ולמצוא עבודה מועדפת שמתאימה להם.

שיקולים מנחים בחיפוש עבודה מועדפת

הנה כמה שיקולים מרכזיים שאמורים להנחות את החיילים המשוחררים בתהליך של חיפוש עבודה מועדפת:

א. עבודות מוכרות – נכון להיום יש מספר עבודות שמוכרות לצורך קבלת המענק. העבודות המוכרות הן בתחנת דלק, אתרי בנייה, בתי מלון, אתרי גידול חקלאיים, תחומי סיעוד ועזרה למוגבלים ובתי מלאכה ומפעלי תעשייה. רשימת העבודות המוכרות מתעדכנת על פי החוק וכדאי לבדוק אותה לפי שמחפשים עבודה.

ב. שכר – המענק שניתן בעבור עבודה מועדפת לא משתלם אם השכר לשעה נמוך. לפיכך, כדאי לברר מהו אותו שכר ולהשתמש בנתון הזה כפרמטר להשוואה בין עבודות פנויות. רצוי גם להתייעץ עם המעסיק ולבדוק באיזה אופן מגולם השכר ועד כמה הוא עולה בקנה אחד עם לשון החוק.

ג. תנאי זכאות – לא בכל עבודה שנכללת ברשימה שומרים על העסקה בתנאים שמבטיחים את קבלת המענק. המענק ישולם רק למי שהועסק בעבודה מוכרת לתקופת מינימום וקיימת גם אפשרות של מענק חלקי. בנוסף, אין ניכוי מס הכנסה מתוך המענק אך הוא מחושב כהכנסה ולכן נלקח בחשבון יחד עם ההכנסות האחרות לצורך חישוב המס.

שיפור הסיכוי לעבודה מועדפת

חיילים משוחררים שרוצים לשפר את הסיכוי שלהם למצוא עבודה מועדפת ולקבל את המענק צריכים להשקיע בתהליך החיפוש. כדאי  להם להשתמש במקורות מידע מגוונים כמו אתרי אינטרנט ורשתות חברתיות, ובמקביל להפעיל גם קשרים אישיים. רצוי להתייעץ עם המעסיק לגבי משרות פנויות וניתן גם להיעזר בקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. בנוסף, יש עבודות מועדפות שאליהן מגייסים המעסיקים דרך חברת כוח אדם. גם זו אופציה טובה של חיפוש עבודה מועדפת במהירות וביעילות.

לימודי נדל"ן

לימודי נדל"ן ויתרונותיהם החיפוש אחר קריירה עלול להתגלות כלא פשוט כלל; ישנם המחפשים סיפוק, אחרים מעוניינים בהכנסה נאותה. למעשה, רוב האנשים מעוניינים במשרה אשר אליה ישמחו להתעורר בכל בוקר ומאידך, כזו שתאפשר להם לנשום בסוף החודש. אם זו הקריירה שגם אתם מחפשים, ייתכן כי עולם הנדל"ן עלה בדעתכם לא פעם, ובצדק. מדובר בענף המתפתח ללא

קרא עוד »

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »
מודעות: