חיפוש עבודה לנוער

///חיפוש עבודה לנוער

בני נוער מתחילים כיום לעבוד בגיל מוקדם ומתוך מטרה לצאת לעצמאות כלכלית. בנוסף, רבים מבני הנוער מנצלים את החופשות הארוכות מבתי הספר או את התקופה לפני הגיוס על מנת לעבוד ולהרוויח שכר גבוה. מצד שני, חיפוש עבודה לנוער הוא מטבעו בעל מאפיינים מיוחדים. יש שורה ארוכה של תקנות אליהן צריך להתייחס כאשר מחפשים עבודה מן הסוג הזה ובמקרים מסוימים רצוי לערב אנשי מקצוע.

שיקולים בחיפוש עבודה לבני נוער

הנה כמה שיקולים שאמורים להנחות הורים או מועמדים בתהליך של חיפוש עבודה לנוער:

א. הוראות החוק – המעסיקים מחויבים לגייס בני נוער לעבודה לפי תקנות והוראות החוק בלבד. במידה והמעסיק לא מקפיד על כך, האחריות היא של ההורים או הנער העובד. לא מומלץ לעבוד שלא כחוק כי במקרים אלו עלולות להיות מוטלות סנקציות.

ב. מספר שעות העבודה – העבודה לא אמורה לבוא על חשבון חיי הפנאי או הלימודים של בני נוער. מומלץ לבדוק מראש מה מספר שעות העבודה, האם ישנה התחייבות למספר שעות מינימאלי וכמה זמן נמשכת משמרת. באופן עקרוני, רצוי לתת עדיפות לעבודה במשמרות וכך לשמור על גמישות מסוימת.

ג. שכר – בני נוער מרוויחים פחות ממבוגרים אבל גם הם יכולים להשתמש בשכר כשיקול האם לבחור מקום עבודה מסוים. אפשר לבדוק מה השכר הממוצע בכל תחום באמצעות מידע באתרי האינטרנט וניתן גם לעקוב אחר הנושא בפורומים מקצועיים, ברשתות החברתיות ומול נציגי המוסד לביטוח לאומי ולשכת התעסוקה.

חיפוש עבודה לנוער דרך חברת כוח אדם

חברת כוח אדם יכולה לסייע לבני נוער שמחפשים עבודה. היתרון של חיפוש עבודה דרך חברת כוח אדם הוא שלרוב יהיה מדובר באופציה חוקית, היות ונציגי החברה לא יסכנו את עצמם. במקביל, חברת כוח אדם מקבלת דרישות להשמת עובדים ממעסיקים בכל רחבי הארץ. החברה יכולה למצוא בני נוער שמתאימים לעבודות מסוימות לפי תחומי העניין שלהם, הגיל וציפיות השכר. השאיפה היא בסופו של דבר לתווך בין המעסיק לעובד וליצור עבור בני נוער סביבה שבה הם יכולים להיות מועסקים בביטחון מלא.

2020-05-03T10:54:56+03:00 Categories: עבודה לנוער|Tags: |