Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה למבוגרים

תוכן עניינים

תוחלת החיים בישראל ובעולם המערבי ממשיכה לעלות והיא גורמת לשורה ארוכה של שינויים דמוגרפיים. את אחד השינויים הבולטים שנובעים מתוך העלייה בתוחלת החיים ניתן לראות גם בביקוש לעבודות עבור קהל יעד מבוגר. מבוגרים שבעבר לא הצליחו למצוא עבודה נחשפים כיום למשרות חדשות, וגם המעסיקים לומדים לנצל את היתרונות והניסיון שלהם.

מה מאפיין חיפוש עבודה למבוגרים?

יש כמה הבדלים בין חיפוש עבודה למבוגרים ולצעירים וכדאי להכיר אותם אם רוצים לחסוך זמן יקר:

א. מצב רפואי – מבוגרים צריכים להציב את הבריאות שלהם בראש סדר העדיפויות ולמצוא עבודה שהולמת אותה. המצב הרפואי קובע איזה עבודות יהיו רלוונטיות עבור המועמד ועל איזה משרות עדיף לו לוותר. המצב הרפואי גם יכול לשמש את המעסיק כדי לבדוק האם המועמד מתאים לתנאי העבודה ולדרישות.

ב. הטבות וחסכונות – מבוגרים אחרי גיל פנסיה נהנים מהטבות מסוימות בכל הנוגע לחסכונות. מדובר בדרך כלל בהטבות מס, הטבות על חיסכון לטווח ארוך והטבות על הפרשות לקופת גמל וקרן השתלמות. כדאי לבדוק האם קבלת תלוש שכר ממקום עבודה חדש פוגע בהטבות האלו, ובמידת הצורך לערב איש מקצוע כמו רואה חשבון.

ג. ניסיון קודם – למבוגרים שמחפשים עבודה יש פריבילגיה להציב את הניסיון הקודם שלהם כאמצעי להגדלת השכר. כדאי להם לבדוק באיזה משרות הם יכולים לנצל את הניסיון שצברו במהלך הקריירה וכך לחסוך לעצמם את תקופת ההסמכה וההכשרה.

שיטות חיפוש עבודה

מבוגרים שמחפשים עבודה יכולים לעשות זאת באמצעות לוחות דרושים בעיתון, אתרי אינטרנט וחברות כוח אדם. אפשרות אחרת היא לפנות ישירות למעסיק על סמך המלצות ומידע של חברים, קרובים ובני משפחה. ההבדל הוא שבלוחות דרושים בעיתון וגם באתרי אינטרנט לא תמיד ניתן להשיג יתרון מול דורשי עבודה אחרים, לעומת כוח אדם שהתפקיד שלה הוא לבצע השמה מדויקת.

חיפוש עבודה בגיל השלישי

יש שם מבוגרים שמשקיעים בתהליך של חיפוש עבודה כדי למצוא לעצמם תעסוקה. בהיבט הזה, חיפוש עבודה למבוגרים הוא סוג של תחביב שממנו יכולים גברים ונשים בגיל השלישי גם להרוויח  משכורת חודשית.

הדרך למציאת עבודה מושלמת לסטודנטים – הצעות משתלמות

כיום, סטודנטים מאוד מתקשים במציאת עבודה שתאפשר להם להתפרנס בצורה יציבה וגם בנוסף לממן את הוצאות הלימודים. הקושי הגדול בהם הסטודנטים נתקלים הוא הקושי בלמצוא משרה שגם תתאים להם ללוחות הזמנים הצפופים הכלולים לימודים, שיעורים תקופות מבחנים ועוד. וגם משרה בעלת תנאים ושכר טוב שלא נדרשים בה לניסיון קודם.   וכך לרוב מוצאים את עצמם הסטודנטים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »
מודעות: