Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה למבוגרים

תוכן עניינים

תוחלת החיים בישראל ובעולם המערבי ממשיכה לעלות והיא גורמת לשורה ארוכה של שינויים דמוגרפיים. את אחד השינויים הבולטים שנובעים מתוך העלייה בתוחלת החיים ניתן לראות גם בביקוש לעבודות עבור קהל יעד מבוגר. מבוגרים שבעבר לא הצליחו למצוא עבודה נחשפים כיום למשרות חדשות, וגם המעסיקים לומדים לנצל את היתרונות והניסיון שלהם.

מה מאפיין חיפוש עבודה למבוגרים?

יש כמה הבדלים בין חיפוש עבודה למבוגרים ולצעירים וכדאי להכיר אותם אם רוצים לחסוך זמן יקר:

א. מצב רפואי – מבוגרים צריכים להציב את הבריאות שלהם בראש סדר העדיפויות ולמצוא עבודה שהולמת אותה. המצב הרפואי קובע איזה עבודות יהיו רלוונטיות עבור המועמד ועל איזה משרות עדיף לו לוותר. המצב הרפואי גם יכול לשמש את המעסיק כדי לבדוק האם המועמד מתאים לתנאי העבודה ולדרישות.

ב. הטבות וחסכונות – מבוגרים אחרי גיל פנסיה נהנים מהטבות מסוימות בכל הנוגע לחסכונות. מדובר בדרך כלל בהטבות מס, הטבות על חיסכון לטווח ארוך והטבות על הפרשות לקופת גמל וקרן השתלמות. כדאי לבדוק האם קבלת תלוש שכר ממקום עבודה חדש פוגע בהטבות האלו, ובמידת הצורך לערב איש מקצוע כמו רואה חשבון.

ג. ניסיון קודם – למבוגרים שמחפשים עבודה יש פריבילגיה להציב את הניסיון הקודם שלהם כאמצעי להגדלת השכר. כדאי להם לבדוק באיזה משרות הם יכולים לנצל את הניסיון שצברו במהלך הקריירה וכך לחסוך לעצמם את תקופת ההסמכה וההכשרה.

שיטות חיפוש עבודה

מבוגרים שמחפשים עבודה יכולים לעשות זאת באמצעות לוחות דרושים בעיתון, אתרי אינטרנט וחברות כוח אדם. אפשרות אחרת היא לפנות ישירות למעסיק על סמך המלצות ומידע של חברים, קרובים ובני משפחה. ההבדל הוא שבלוחות דרושים בעיתון וגם באתרי אינטרנט לא תמיד ניתן להשיג יתרון מול דורשי עבודה אחרים, לעומת כוח אדם שהתפקיד שלה הוא לבצע השמה מדויקת.

חיפוש עבודה בגיל השלישי

יש שם מבוגרים שמשקיעים בתהליך של חיפוש עבודה כדי למצוא לעצמם תעסוקה. בהיבט הזה, חיפוש עבודה למבוגרים הוא סוג של תחביב שממנו יכולים גברים ונשים בגיל השלישי גם להרוויח  משכורת חודשית.

לימודי נדל"ן

לימודי נדל"ן ויתרונותיהם החיפוש אחר קריירה עלול להתגלות כלא פשוט כלל; ישנם המחפשים סיפוק, אחרים מעוניינים בהכנסה נאותה. למעשה, רוב האנשים מעוניינים במשרה אשר אליה ישמחו להתעורר בכל בוקר ומאידך, כזו שתאפשר להם לנשום בסוף החודש. אם זו הקריירה שגם אתם מחפשים, ייתכן כי עולם הנדל"ן עלה בדעתכם לא פעם, ובצדק. מדובר בענף המתפתח ללא

קרא עוד »

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »
מודעות: