חיפוש עבודה דרך כוח אדם

//, כוח אדם/חיפוש עבודה דרך כוח אדם

האפשרות של חיפוש עבודה דרך כוח אדם מתאימה לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. עם זאת, על מנת להבין את היתרונות של חיפוש עבודה בשיטה הזו צריך קודם כל להכיר את המאפיינים של חברות כוח האדם עצמן. מדובר בחברות שתפקידן לתווך בין דורשי עבודה לבין מעסיקים ולעיתים גם לבצע השמה ספציפית. חברת כוח אדם לא גובה תשלום מהעובד, למעט מקרים שבהם היא המעסיקה שלו בשיטת עובדי קבלן. התמורה של חברת כוח האדם מגיעה מהמעסיק, שמוכן לשלם בתמורה לעובדים טובים.

היתרונות של גיוס עובדים בחברות כוח אדם

מחפשי עבודה שמתלבטים האם לפנות לחברת כוח אדם יכולים להשוות בין היתרונות והחסרונות. הנה למשל כמה יתרונות מובהקים של חיפוש עבודה דרך כוח אדם:

א. חיסכון בזמן – חברת כוח אדם מעסיקה שורה ארוכה של אנשי מקצוע במטרה למצוא את המשרות הפנויות הטובות ביותר במשק. האינטרס של חברת כוח אדם היא להשיג עבור המעסיק מועמדים שמתאימים לו, לכן היא משקיעה בכך זמן וכסף. המשמעות מבחינת העובד היא חיסכון אדיר בזמן ואפשרות לחלוש על תחומים מגוונים.

ב. ייעוץ מקצועי – הנציגים של חברת כוח אדם מלווים דורשי עבודה כבר מהשלבים הראשונים. הם מסבירים להם כיצד לנסח טופס קורות חיים, איך לפנות למעסיק וכיצד להתכונן לראיון עבודה. הייעוץ המקצועי שווה הרבה כסף עבור המועמדים והוא גם מונע מהם עוגמת נפש.

ג. חיסכון בהוצאות – דורשי עבודה כאמור לא צריכים לשלם על מנת לחפש עבודה דרך חברת כוח אדם. זאת בהשוואה לשימוש באתרי דרושים שחלקם עולים כסף, או לרכישת עיתונים ומגזינים שבהם מפורסמות מודעות על משרות פנויות.

החסרונות של חיפוש עבודה דרך כוח אדם

כמובן שיש גם חסרונות לחיפוש עבודה דרך חברת כוח אדם. החיסרון הבולט מתעורר כאשר חברת כוח האדם היא המעסיק, ולכן העובד לא מקבל תנאים מלאים ואין לו ביטחון תעסוקתי. חיסרון אחר הוא שלא כל חברות האדם מסוגלות למצוא עבודה בכל התחומים ולכן צריך לבדוק מראש באיזה קטגוריות, ענפים ונושאים הן מתמחות.