חיפוש עבודה בערב

///חיפוש עבודה בערב

עבודה בשעות הערב מתאימה לצעירים, מבוגרים ובעלי משפחות. בנוסף, אנשים שעובדים במשרה מלאה או בחצי משרה במהלך היום יכולים להשתמש בעבודה בערב על מנת להגדיל את המשכורת החודשית שלהם. הבעיה היא שבמסגרת חיפוש עבודה בערב יש המון קשיים שכדאי להתייחס אליהם. הדרך היחידה להתגבר על הקשיים היא להבין מה מאפיין אותם ולהכיר מראש את הפתרונות הקיימים.

דגשים עבור חיפוש עבודה

הנה למשל כמה דגשים שבהם ניתן להשתמש על מנת לקצר את התהליך הארוך של חיפוש עבודה בערב:

א. הגדרה מדויקת של שעות הערב – מה שנחשב שעות הערב עבור מועמד מסוים עשוי להיות שונה לחלוטין עבור מועמד אחר. צריך להגדיר במדויק את שעות הערב ולהבחין בין משרות אחר הצהריים, בערב המאוחר, בלילה או לפנות בוקר. למרות שכל העבודות האלה נכללות תחת אותה קטגוריה, יש ביניהן הבדל משמעותי עבור המועמדים.

ב. חישוב שכר ושעות נוספות – בהרבה עבודות שנערכות בערב נהוג לשלם עבור שעות נוספות. כדאי לבדוק באיזה אופן מחושב השכר ולגלם גם את השעות הנוספות. במידה ולא בטוחים לגבי שיטת חישוב השכר, ניתן להיעזר באתרי האינטרנט ולבדוק מה קובע החוק.

ג. נגישות ואמצעי תחבורה – עבודה בערב דורשת התאמות מיוחדות מבחינת נגישות ואמצעי תחבורה. יש מקומות עבודה שאליהם לא ניתן להגיע עם אוטובוס או רכבת אחרי שעות הפעילות הרגילות, לעומת משרות שבהן תנאי העבודה כוללים הסעות.

באיזה תחומים אפשר לעבוד בשעות הערב?

חיפוש עבודה בערב יכול להתבצע על פי סינון בין תחומים ספציפיים. כך ניתן להעלות את הסיכוי למצוא משרות מתגמלות ומעניינות, בתחומים שמתאימים לכישורים ולרקע של המועמד. על קצה המזלג ניתן למשל להזכיר עבודה באבטחה, בניקיון או בחיי לילה והרבה עבודות שמתאימות לסטודנטים או לחיילים משוחררים.

חיפוש עבודה בערב באמצעות האינטרנט

כדאי להיעזר במידע שמופיע באתרי דרושים וברשתות החברתיות באינטרנט. כך ניתן למצוא עבודה בשעות הערב לפי רשימה מסודרת של צרכים ומטרות, בלי להתפשר על רמת השכר או על התנאים. בנוסף, בעזרת האינטרנט ניתן לשמוע על עבודות מפה לאוזן.