Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

איך לבחור את מסלול הקריירה הנכון עבורי?

תוכן עניינים

לקריירה שלכם יש השפעה גדולה על העתיד שלכם. הקריירה יכולה לעצב את הזהות, ההגשמה האישית, אורח החיים, ההכנסה, המשפחה והפנסיה שלכם.

בין אם אתם אזרחי המדינה שעדיין לא מצאו את הקריירה המתאימה להם, או שהתגלגלתם בדרך כלשהי לישראל, ונמצאים כעת בתהליך של הסדרת מעמד בן זוג זר – ההחלטה על מסלול הקריירה אינה קלה. 

כיצד לבחור את הקריירה המתאימה עבורכם?

להלן כמה שאלות שהמענה עליהן יוכל לעזור לכם להתחיל ברגל ימין את מסע הקריירה שלכם:

 1. מהם תחומי העניין שלי?

היעזרו בפעילויות הפנאי ובתחומי העניין שלכם. אלה יתנו לכם תובנות לגבי מסלול הקריירה שיוכל להעניק לכם עניין וסיפוק רבים יותר. כדי להבין את תחומי העניין הללו, שאלו את עצמכם:

 • אילו תחביבים גורמים לכם להנאה?
 • מה אתם מעדיפים יותר, לבלות בבית או בחוץ?
 • האם אתם נהנים לעבוד עם אנשים, נתונים, ספרים או בעלי חיים?
 • אילו פעילויות שאתם אוהבים יחסרו לכם מאוד, אם משום מה לא תוכלו יותר לעשות אותן?
 • מה מאפיין את הערכים שלי?

לכול אדם יש ערכים או נושאים שחשובים לו יותר מאחרים, כמו ביטחון כלכלי, איזון בין עבודה לחיים או צדק חברתי. גייסו את הערכים שלכם כדי להחליט על הקריירה המתאימה לכם. למשל: 

 • לשקול עבודה שבצדה שכר טוב, אם אתם מעריכים ביטחון כלכלי, 
 • או לשקול את מספר השעות שאתם מוכנים להשקיע ביום עבודה רגיל, כדי לאזן בין העבודה לחיים. 

שיקולים אלה יעזרו לכם להגיע להחלטה על סוג הקריירה שיוכל לענות על הערכים החשובים לכם.

 • מה מאפיין את האישיות שלי?

כשמדובר על היבטים באישיות שלכם, מתכוונים לדרך שבה אתם חושבים, מרגישים ומתנהגים. מאפייני האישיות שלכם יכולים להיות גורם חשוב בסוג הקריירה המתאימה לכם. לכן כשאתם מתלבטים לגבי הקריירה שבה תבחרו, שקלו כמה היבטים באישיות שלכם, כמו:

 • האם אתם מנהיגים או מונהגים?
 • האם אתם מעדיפים לעבוד לבד או בצוות?
 • האם אתם מעדיפים לשתף פעולה או להתחרות באחרים?
 • האם אתם נהנים לעזור ולתמוך כל הזמן באחרים או מעדיפים להעצים ולדרבן אותם לעשות דברים בעצמם?
 • האם אתם יצירתיים ואומנותיים, או מתפקדים הכי טוב בתפקיד מובנה ושיגרתי?
 • אילו כישורים הם מנת חלקי?

בוודאי יש לכם כבר עכשיו כמה כישורים חשובים שיכולים לעזור לכם להצליח בעתיד. לכן, תנו את הדעת לכישורים הקשים והרכים שלכם:

 • כישורים קשים: מיומנויות הנרכשות במהלך לימודים (כמו תכנות מחשב).
 • כישורים רכים: כישורי החיים שלכם (כמו עבודת צוות, פתרון בעיות או ניהול זמן)

כיוון שבכול שלב בחיים ניתן לפתח כישורים חדשים וללמוד מיומנויות חדשות, אל תבטלו מסלול קריירה מסוים רק בגלל החשש שאתם לא שולטים במיומנויות הנדרשות בתחום זה. תנו למיומנויות ולכישורים הקיימים להדריך אתכם! 

נכתב בשיתוף >> https://www.meytalsudri.co.il/ 

 

הדרך למציאת עבודה מושלמת לסטודנטים – הצעות משתלמות

כיום, סטודנטים מאוד מתקשים במציאת עבודה שתאפשר להם להתפרנס בצורה יציבה וגם בנוסף לממן את הוצאות הלימודים. הקושי הגדול בהם הסטודנטים נתקלים הוא הקושי בלמצוא משרה שגם תתאים להם ללוחות הזמנים הצפופים הכלולים לימודים, שיעורים תקופות מבחנים ועוד. וגם משרה בעלת תנאים ושכר טוב שלא נדרשים בה לניסיון קודם.   וכך לרוב מוצאים את עצמם הסטודנטים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »
מודעות: