Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

עבודה לאימהות

תוכן עניינים

יציאת אימהות לשוק העבודה הוא עניין חיוני, שהמדינה מעודדת אותו. יחד עם זאת, עבודה לאימהות בעלת מאפיינים ייחודיים, והיא צריכה להשאיר מקום גם לטיפול בילדים, בבית ובמשפחה.

האימא, האבא ושוק העבודה

בחברה השואפת לשוויון נשאלת השאלה למה הגברים ממשיכים לתפוס מקום מרכזי בפרנסת המשפחה והנשים ממשיכות לנהל את הבית ולטפל בילדים? התשובה בשתי עובדות פשוטות: המשכורת הממוצעת של הגברים גבוהה יותר בשוק העבודה והתינוק זקוק לאימא שלו מבחינה פיזית בשלבי חייו הראשונים. הלכה למעשה, רוב המשפחות מוצאות עצמן במצב דומה עם הולדת הילדים: אם התינוק ניזון מהנקה, הוא זקוק לאימא שלו, האבא מצדו, על פי רוב, מרוויח יותר כסף, ולכן האימא מוצאת את עצמה יותר עם הילדים והאבא בעבודה. אין כאן בכדי להצדיק או לבקר את המצב, אלא לתאר אותו כפי שמתרחש במציאות ורלוונטי למרבית המשפחות בישראל.

מאפייני משרות האם

עבודתה של האם מושפעת מכמה היבטים. קודם כל, היא צריכה להספיק להביא את הילדים לגן ו/או לאסוף אותם. המשמעות היא שהיכולת שלה להישאר שעות נוספות בעבודה מוגבלת ביותר. משרה מלאה בישראל מוגדרת כ- 8 שעות עבודה בימים א' – ה' ועוד 5 שעות עבודה ביום ו' או 9 שעות עבודה מדי יום, בימים א'- ה'. משרה הדורשת יותר שעות, כמעט ואינה רלוונטית לאימהות. מעבר לזאת, הרבה מהן מתקשות לעבוד תשע שעות, ובמיוחד אם מקום העבודה מרוחק ממקום המגורים.

לכל הבעיות הללו כמה פתרונות אפשריים:

  • שעות עבודה גמישות – אם המשרה מאפשרת שעות עבודה גמישות, ניתן להגיע להסדר שבו האבא יביא את הילדים לגן, והאימא תתחיל את יום עבודתה בשעה שש או שבע בבוקר, וכך תספיק לצאת מהעבודה בזמן. גם סידור הפוך אפשרי, האבא הוא שיתחיל יום עבודה מוקדם, והאם תוכל להישאר בשעה מאוחרת יותר.
  • חצי משרה – מרבית משרות שמצריכות פחות מתשע שעות עבודה מוגדרות כמשרות אם, וכך האימא יכולה גם לשים את הילדים בגן וגם להחזיר אותם. הבעיה היא שחצי משרה היא גם חצי משכורת, ולא כל משפחה יכולה להרשות זאת לעצמה.
  • עבודה מהבית – הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת עבודה אפקטיבית מהבית, ממש כמו מהמשרד. משרה המתבצעת מהבית יכולה לחסוך לאם את זמן הנסיעה לעבודה, ובכך האימהות יכולות לעבוד 9 שעות ואף יותר בנוחות ביתן, ובשעות שאינן מוקדשות לילדים.

המדינה ואימהות עובדות

כאמור, המדינה מעודדת עבודה של אימהות, והמשמעות היא שחברות גדולות במשק וגופים ממשלתיים בוחרים לתת הטבות מיוחדות לאימהות, שהופכות את העבודה שלהן לאפשרית ולכדאית. בחלק ממקומות העבודה, האישה נהנית מחופשת לידה ארוכה על חשבון המערכת, במקומות אחרים, משרת אם מוגדרת מראש כ- 8 שעות בשבוע עבודה של 5 ימים. מעבר לכל אלו, אימהות עובדות נהנות מהטבות מס מיוחדות, ולכן עבודתן הופכת להיות משתלמת.

אנו חיים בעולם שבו אימהות בעלות חלק פעיל וחשוב בכלכלת המשפחה. המדינה מקלה על האימהות העובדות בדרכים שונות, בין אם בהטבות מס ובין אם במשרות בעלות היקף שעות קטן יותר.

5/5 - (1 vote)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: