Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

עבודה לאימהות

תוכן עניינים

יציאת אימהות לשוק העבודה הוא עניין חיוני, שהמדינה מעודדת אותו. יחד עם זאת, עבודה לאימהות בעלת מאפיינים ייחודיים, והיא צריכה להשאיר מקום גם לטיפול בילדים, בבית ובמשפחה.

האימא, האבא ושוק העבודה

בחברה השואפת לשוויון נשאלת השאלה למה הגברים ממשיכים לתפוס מקום מרכזי בפרנסת המשפחה והנשים ממשיכות לנהל את הבית ולטפל בילדים? התשובה בשתי עובדות פשוטות: המשכורת הממוצעת של הגברים גבוהה יותר בשוק העבודה והתינוק זקוק לאימא שלו מבחינה פיזית בשלבי חייו הראשונים. הלכה למעשה, רוב המשפחות מוצאות עצמן במצב דומה עם הולדת הילדים: אם התינוק ניזון מהנקה, הוא זקוק לאימא שלו, האבא מצדו, על פי רוב, מרוויח יותר כסף, ולכן האימא מוצאת את עצמה יותר עם הילדים והאבא בעבודה. אין כאן בכדי להצדיק או לבקר את המצב, אלא לתאר אותו כפי שמתרחש במציאות ורלוונטי למרבית המשפחות בישראל.

מאפייני משרות האם

עבודתה של האם מושפעת מכמה היבטים. קודם כל, היא צריכה להספיק להביא את הילדים לגן ו/או לאסוף אותם. המשמעות היא שהיכולת שלה להישאר שעות נוספות בעבודה מוגבלת ביותר. משרה מלאה בישראל מוגדרת כ- 8 שעות עבודה בימים א' – ה' ועוד 5 שעות עבודה ביום ו' או 9 שעות עבודה מדי יום, בימים א'- ה'. משרה הדורשת יותר שעות, כמעט ואינה רלוונטית לאימהות. מעבר לזאת, הרבה מהן מתקשות לעבוד תשע שעות, ובמיוחד אם מקום העבודה מרוחק ממקום המגורים.

לכל הבעיות הללו כמה פתרונות אפשריים:

  • שעות עבודה גמישות – אם המשרה מאפשרת שעות עבודה גמישות, ניתן להגיע להסדר שבו האבא יביא את הילדים לגן, והאימא תתחיל את יום עבודתה בשעה שש או שבע בבוקר, וכך תספיק לצאת מהעבודה בזמן. גם סידור הפוך אפשרי, האבא הוא שיתחיל יום עבודה מוקדם, והאם תוכל להישאר בשעה מאוחרת יותר.
  • חצי משרה – מרבית משרות שמצריכות פחות מתשע שעות עבודה מוגדרות כמשרות אם, וכך האימא יכולה גם לשים את הילדים בגן וגם להחזיר אותם. הבעיה היא שחצי משרה היא גם חצי משכורת, ולא כל משפחה יכולה להרשות זאת לעצמה.
  • עבודה מהבית – הטכנולוגיה המודרנית מאפשרת עבודה אפקטיבית מהבית, ממש כמו מהמשרד. משרה המתבצעת מהבית יכולה לחסוך לאם את זמן הנסיעה לעבודה, ובכך האימהות יכולות לעבוד 9 שעות ואף יותר בנוחות ביתן, ובשעות שאינן מוקדשות לילדים.

המדינה ואימהות עובדות

כאמור, המדינה מעודדת עבודה של אימהות, והמשמעות היא שחברות גדולות במשק וגופים ממשלתיים בוחרים לתת הטבות מיוחדות לאימהות, שהופכות את העבודה שלהן לאפשרית ולכדאית. בחלק ממקומות העבודה, האישה נהנית מחופשת לידה ארוכה על חשבון המערכת, במקומות אחרים, משרת אם מוגדרת מראש כ- 8 שעות בשבוע עבודה של 5 ימים. מעבר לכל אלו, אימהות עובדות נהנות מהטבות מס מיוחדות, ולכן עבודתן הופכת להיות משתלמת.

אנו חיים בעולם שבו אימהות בעלות חלק פעיל וחשוב בכלכלת המשפחה. המדינה מקלה על האימהות העובדות בדרכים שונות, בין אם בהטבות מס ובין אם במשרות בעלות היקף שעות קטן יותר.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: