Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

כח אדם

תוכן עניינים

איך למצוא כח אדם לחברת השמה?

המוצר שאותו מוכרת חברת השמה הוא עובדים, ולכן עליה לגייס רק כח אדם מקצועי, מיומן ורלוונטי לצרכים של הלקוחות. אבל איפה מוצאים אותו? הנה כמה פתרונות

חברת השמה עוסקת במתן שירותי כוח אדם. המוצר שהיא מציעה ללקוחות הוא למעשה עובדים, שמוקצים לעבודה אצל מעסיק אחר. המעסיק משלם לחברה תמורת השמה מקצועית ומקבל בתמורה עובדים מיומנים ורלוונטיים. מבחינת המעסיק, הפנייה לחברת השמה אמורה לחסוך את הצורך בתהליך גיוס ארוך ומתסכל.

עם זאת, השאלה המעניינת היא היכן אותה חברת השמה יכולה למצוא עובדים מקצועיים ובאיזה אופן כדאי לה לפנות אליהם. זו סוגיה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב, כי ענף גיוס העובדים מתאפיין בדינאמיות וגמישות. לא כל חברות ההשמה מגייסות עובדים באותה צורה ויש חברות שמתמחות בנישה ספציפית בלבד. לעומתן, חברות אחרות מציעות את כל שירותי ההשמה בתמחור שונה.

דרכים לגיוס עובדים

חברת השמה יכולה למצוא כח אדם במגוון דרכים וניתן לציין לפחות שלוש מהן:

א. פרסום מודעת דרושים באתרי האינטרנט – הדרך הנפוצה ביותר לגייס עובדים כיום היא באמצעות פרסום מודעות דרושים באתרי האינטרנט. המודעות מפורסמות מלכתחילה באתרי אינטרנט שאליהם מגיעים גולשים כדי לקבל הצעות עבודה.

היתרון של פרסום מודעת דרושים באתרי אינטרנט עבור חברת השמה הוא פילוח יחסית מדויק של קהל היעד. החיסרון הוא שלא תמיד ניתן להגיע בצורה כזו לעובדים מיומנים ומקצועיים, ויש גם צורך בתהליך סינון עוד לפני תחילת ההשמה.

ב. פרסום מודעות דרושים בעיתון – הדרך הקלאסית למצוא כח אדם לחברת השמה היא להשתמש במודעות שמפורסמות בעיתונים. התקשורת המסורתית עדיין ממלאת פונקציה מרכזית בגיוס עובדים, כי היא מאפשרת פנייה לקהל יעד מגוון. היתרון של פרסום מודעות דרושים בעיתון הוא עלות נמוכה ואפשרות להגיע לעובדים חדשים, בעוד החיסרון הוא שלא ניתן לנטר את הנתונים ולעקוב אחריהם.

ג. שימוש ברשתות חברתיות ומנועי חיפוש – חברת השמה יכולה להשתמש באינטרנט בצורה מושכלת יותר ולנצל את היתרונות של רשתות חברתיות ומנועי חיפוש. כאן לא מדובר על פרסום מודעות דרושים באתרי אינטרנט שעוסקים בתחום, אלא בניסיון לייצר קמפיין ויראלי.

רשתות חברתיות מאפשרות לפרסם מודעות דרושים לפי פילוח מדויק של קהל יעד, בעוד מנועי החיפוש עוזרים למקם את המודעות בשורה ארוכה של אתרי אינטרנט שונים. היתרונות של שימוש ברשתות חברתיות ומנועי חיפוש הוא מעקב בזמן אמת אחר הביצועים, אך החיסרון הוא הוצאות יחסית גבוהות.

ד. גיוס מפה לאוזן – חברת השמה ותיקה יכולה גם לנצל את היתרונות של גיוס עובדים מיומנים מפה לאוזן. בשביל לעשות זאת היא צריכה להגיע למקומות שבהם נמצאים העובדים הרלוונטיים. אם היא צריכה למשל לגייס סטודנטים לעבודה זמנית, שימוש בהמלצות מאוניברסיטאות ומוסדות לימוד יכול לעזור. לעומת זאת, בגיוס עובדים מקצועיים לענף ההייטק יש צורך ביצירת קשר עם עובדים מהתחום.

טיפים למציאת עובדים מיומנים

חברת כח אדם שרוצים לחסוך לעצמה זמן ומאמץ צריכה לגייס עובדים רק לאחר שהיא מבינה בצורה מדויקת את הצרכים של הלקוחות. עליה להתחיל את תהליך הגיוס בפגישה מסודרת עם הלקוח, בהגדרה של צרכים ומטרות ולאחר מכן בבדיקת מאפייני המשרה. בשלב השני היא יכולה לבצע את הגיוס עצמו ורק בשלב השלישי להתחיל את ההשמה.

בסופו של דבר, תהליך גיוס עובדים אורך זמן אך הוא שווה את ההשקעה. השמה מקצועית חוסכת מאמץ עבור הלקוחות ומאפשרת להם לייעל את כוח העבודה. הגיוס מבוצע בדרכים שונות והוא מוכיח את עצמו.

שעון נוכחות לעובדים

שעוני נוכחות הם חלק מהותי בכל ארגון שרוצה להבטיח שעובדיו עומדים בזמנים ונוכחים בשעות העבודה. שעונים אלה הם מכשירים שבהם עובדים משתמשים כדי לתעד את זמני ההתחלה והסיום שלהם, כמו גם כל הפסקות שהם לוקחים במהלך היום. אמנם ישנם מספר סוגים של שעוני נוכחות לעובדים, אך הנפוצים שבהם הם שעוני המחץ המסורתיים ומערכות נוכחות ביומטריות

קרא עוד »

לימודי נדל"ן

לימודי נדל"ן ויתרונותיהם החיפוש אחר קריירה עלול להתגלות כלא פשוט כלל; ישנם המחפשים סיפוק, אחרים מעוניינים בהכנסה נאותה. למעשה, רוב האנשים מעוניינים במשרה אשר אליה ישמחו להתעורר בכל בוקר ומאידך, כזו שתאפשר להם לנשום בסוף החודש. אם זו הקריירה שגם אתם מחפשים, ייתכן כי עולם הנדל"ן עלה בדעתכם לא פעם, ובצדק. מדובר בענף המתפתח ללא

קרא עוד »

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »
מודעות: