Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה לנכים

תוכן עניינים

נכים ובעלי מוגבלויות לא אמורים להיות מודרים משוק העבודה אך הם עדיין נתקלים בשורה ארוכה של מכשולים ובעיות. קודם כל, הרבה מקומות עבודה כלל אינם נגישים לנכים ולכן הם לא רלוונטיים עבור בעלי מוגבלויות. במקרים כאלה נובע חוסר ההתאמה מאי נגישות פיזית ולאו דווקא מיכולות של המועמד. שנית, יש נכים שלא מכירים את הזכויות שלהם ולכן הם מתקשים לנצל אותן. הפתרון לזה הוא להשקיע זמן בתהליך של חיפוש עבודה לנכים ולא להתפשר על תנאי העסקה, שכר והטבות.

איך כדאי לחפש עבודה?

נכים ובעלי מוגבלויות יכולים להשתמש בשיטות שונות על מנת למצוא עבודה שתהלום את הכישורים והיכולות שלהם. הנה למשל כמה מהן:

א. ארגוני נכים – ארגוני הנכים בישראל מרכזים את הפעילות מול המעסיקים, המשרד לביטוח לאומי וגופי המדינה. פנייה לארגוני הנכים יכולה לחסוך זמן יקר בתהליך הארוך של חיפוש עבודה ולשפר את סיכויי הקבלה של המועמדים. ארגוני הנכים גם מעמידים לרשות המועמדים שירותי סיוע, ייעוץ וליווי בחיפוש עבודה ללא תשלום או התחייבות.

ב. אתרי אינטרנט – ניתן גם להיעזר במידע שמופיע באתרי אינטרנט על מנת לחפש עבודה. יש כיום חוק שמחייב חלק מהאתרים להיות נגישים לנכים ובעלי מוגבלויות, אך גם אתרים שעדיין לא ביצעו את ההסבה ועוסקים בתחום של גיוס עובדים יכולים לעזור. חיפוש עבודה לנכים באמצעות האינטרנט נחשב ונוח והוא מתאים לגברים ונשים.

ג.  חברות כוח אדם – חברת כוח אדם שמכירה את הצרכים של נכים ובעלי מוגבלויות בדרך כלל גם יודעות למצוא עבורם משרות רלוונטיות. בנוסף, יש תקנות שמחייבות חלק מהמעסיקים לגייס לפחות אחוז מסוים של נכים מתוך כלל העובדים. כתוצאה מכך פונים אותם מעסיקים לחברות כוח אדם ומבקשים מהם סיוע בגיוס. זה עוזר לנכים עצמם ולמעשה לכל מי שמעורב בהנגשת שוק העבודה עבור בעלי מוגבלויות.

חיפוש עבודה לנכים בגילאים שונים

הדגשים לחיפוש עבודה תקפים לנכים בגילאים שונים. המשמעות היא שגם בני נוער עם מוגבלות יכולים להיעזר בארגוני נכים, אתרי אינטרנט וחברות כוח אדם כדי למצוא עבודה הולמת.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: