חיפוש עבודה ללא ניסיון

///חיפוש עבודה ללא ניסיון

ניסיון קודם בהחלט מעניק יתרון בחיפוש עבודה אך הוא לא תמיד משמש תנאי קבלה. יש מקרים שבהם ניתן להתקבל לעבודה גם ללא ניסיון, או להשתמש במקומות עבודה מסוימים כדרך לצבור ניסיון חדש. עם זאת, התהליך של חיפוש עבודה ללא ניסיון הוא בהחלט מורכב יותר. יש לתהליך הזה כמה מאפיינים ייחודיים שלא קיימים בחיפושי עבודה רגילים וכדאי להכיר אותם.

מה מאפיין חיפוש עבודה ללא ניסיון?

הנה למשל כמה דגשים שאותם כדאי להכיר לפני ובמהלך חיפוש עבודה בלי ניסיון:

א. שכר ותנאים – רוב המעסיקים יציעו תנאים בסיסיים בלבד למי שמחפש עבודה ללא ניסיון קודם. כדאי לבדוק את השכר והתנאים מראש, לוודא שהם עולים בקנה אחד עם הציפיות ובמידת הצורך להתמקח עם המעסיק על השכר השעתי או על הטבות אחרות.

ב. תקופת הכשרה – מעסיקים שמגייסים עובדים ללא ניסיון יכולים לחייב אותם לעבור תקופת הכשרה. על אף היתרון של הכשרה בטווח הארוך, היא באה לעיתים על חשבון המעסיק או לפחות בהשתתפות סמלית מצדו. כאן הטיפ העיקרי הוא לבדוק באיזה סוג של תקופת הכשרה מדובר ולוודא שהיא לא מותנית בתשלום כספי גבוה.

ג. תקופת העסקה – חלק מהמעסיקים בוחרים עובדים ללא ניסיון לתפקיד של מילוי מקום למשך תקופה מסוימת. תקופת ההעסקה יכולה להיות קצרה או ארוכה והיא תלויה בצרכים של המעסיק. מבחינת העובד, בדיקה לגבי תקופת ההעסקה הצפויה היא בהחלט חלק בלתי נפרד מהשיקולים שצריך להתייחס אליהם במהלך חיפוש עבודה ללא ניסיון.

היתרונות של עבודה ללא ניסיון

כפי שאפשר לראות, התהליך של חיפוש עבודה שלא דורשת ניסיון קודם עשוי להיות ארוך. מצד שני, הוא שווה את ההשקעה כי לעבודה כזו יש יתרונות רבים. ברוב מקומות העבודה שבהם אין צורך בניסיון קודם גם לא מבקשים מהעובד התחייבות. בנוסף, עבודה ללא ניסיון יכולה להתאים לחיילים משוחררים, צעירים בתחילת דרכם או אנשים ששוקלים הסבת קריירה. זה קהל היעד העיקרי של עבודות ללא ניסיון ומי שיודע איך לחפש וכמובן למצוא אותן יכול להפיק מהן תועלת רבה.