Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה לאקדמאים

תוכן עניינים

אקדמאים בעלי תואר ראשון, שני או שלישי מוצאים את עצמם לעיתים קרובות בתהליך ארוך של חיפוש עבודה. רוב האקדמאים רוצים לנצל את הלימודים על מנת למצוא עבודה בתחום, אך יש גם כאלה שמתעניינים באפשרות של עבודה חדשה כחלק מהסבת קריירה. כמו כן, צריך לזכור שאקדמאים מובטלים לא מחויבים לקבל כל משרה שמוצעת להם על ידי לשכת התעסוקה. הם רשאים לסנן בין משרות לפי תחומי ההכשרה וזה גורם לעיתים קרובות למצב שבו הם נשארים ללא עבודה קבועה לאורך זמן.

טיפים לחיפוש עבודה עבור אקדמאים

הדרך הטובה ביותר לקצר את התהליך של חיפוש עבודה לאקדמאים היא להיעזר בטיפים הבאים:

א. שימוש בקשרים אישיים – סטודנטים לתואר ראשון או שני יכולים לנצל את הקשרים האישיים שהם מפתחים במהלך הלימודים על מנת למצוא עבודה בתחום ובענף. שימוש בקשרים אישיים חוסך זמן ומבטיח יתרון בהשוואה לדורשי עבודה אחרים, בעיקר כאשר מתחילים את תהליך החיפוש בשלב מוקדם של ההכשרה.

ב. עזרה מקצועית – יש המון גופים שיכולים לעזור לאקדמאים למצוא עבודה שהולמת את הכישורים שלהם. רשימת הגופים כוללת בין היתר את לשכת התעסוקה, את מכוני הייעוץ של המוסדות האקדמיים וחברות כוח אדם. כמו כן, יש מסלולים שבהם משרד העבודה עוזר לאקדמאים למצוא משרה ופותח בפניהם אפשרויות חדשות.

ג. הסבה והתמחות – במידה וחולף זמן רב אך התהליך של חיפוש עבודה לאקדמאים לא נושא פרי, תמיד ניתן לשקול הסבה והתמחות בתחום אחר. הסבה מתאימה לאקדמאים בטווח רחב של גילאים ובחלק מהמסלולים היא מאפשרת גם לנצל את הקורסים הבסיסיים שאותם הם למדו. כך ניתן לחסוך בהוצאות על חלק ממסלול ההסבה ולסיים את ההתמחות במהירות.

תנאי העסקה של אקדמאים

אחד הדברים שצריך לשים לב אליהם במהלך חיפוש עבודה לאקדמאים הם תנאי העסקה. באופן עקרוני, אקדמאים אמורים לקבל זיכוי בנקודות מס ויש הטבות אחרות שמחכות להם אצל המעסיקים. מומלץ לבדוק את תנאי ההעסקה במעמד ראיון הקבלה ולבקש פירוט מלא על האופן שבו מתבצע חישוב השכר, ההטבות וההפרשות לפנסיה ושאר החסכונות.

הדרך למציאת עבודה מושלמת לסטודנטים – הצעות משתלמות

כיום, סטודנטים מאוד מתקשים במציאת עבודה שתאפשר להם להתפרנס בצורה יציבה וגם בנוסף לממן את הוצאות הלימודים. הקושי הגדול בהם הסטודנטים נתקלים הוא הקושי בלמצוא משרה שגם תתאים להם ללוחות הזמנים הצפופים הכלולים לימודים, שיעורים תקופות מבחנים ועוד. וגם משרה בעלת תנאים ושכר טוב שלא נדרשים בה לניסיון קודם.   וכך לרוב מוצאים את עצמם הסטודנטים

קרא עוד »

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »
מודעות: