Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה בהייטק

תוכן עניינים

תחום ההייטק מתפתח בקצב מהיר אך במקביל גם מצליח לשמור על המאפיינים הייחודיים שלו. אחד המאפיינים הללו הוא השכר הגבוה, התנאים המעולים ואפשרויות הקריירה המתגמלות עבור מועמדים למשרות מפתח. הבעיה היא שרבים לא יודעים כיצד לבצע חיפוש עבודה בהייטק ומאיפה להתחיל את המסע לתוך הענף.

הגדרת צרכים ומטרות

הענף של הייטק רחב מכפי שנהוג לחשוב ואין טעם לחפש משרות פנויות בכל התחומים. הסוד הוא לבצע סינון מוקפד בין ההצעות שעל הפרק ולהתמקד בהגדרה מסודרת של צרכים ומטרות. את ההגדרה של הצרכים והמטרות מבצעים לפי הרקע האישי בתחום ההייטק, סוג ההסמכה, רמת ההשכלה וכן הלאה.

כתיבת קורות חיים

קשה להצליח בתהליך הארוך של חיפוש עבודה בהייטק בלי לנסח טופס מכובד של קורות חיים. טופס קורות חיים הוא לעיתים קרובות הדרך היחידה לעשות רושם ראשוני חיובי ולהגדיל את סיכויי הקבלה למשרה. כמו כן, אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני וכל אות על גבי הטופס של קורות חיים חשובה.

הגשת מועמדות למשרות רלוונטיות

בעת חיפוש עבודה בהייטק ניתן להיעזר במודעות דרושים באתרי אינטרנט, בחברות כוח אדם או בפנייה ישירה לחברות. בתוך כך, מומלץ להגיש מועמדות רק למשרות רלוונטיות. את הרלוונטיות וההתאמה של המשרות למועמד ניתן לבדוק לפי הפרמטרים הבאים:

  • מיקום המשרה
  • תנאי השכרה
  • אופי העבודה
  • דרישות רקע ותנאי קבלה
  • אפשרויות קידום

ככל שבודקים מוקדמים יותר את המאפיינים של כל משרה, כך מעלים את הסיכוי שהיא תתאים למי שמחפש אותה. את ההשוואה בין סוגי משרות ניתן לבצע באמצעות אתרי האינטרנט או מידע מהחברות.

המלצות של חברים, קרובים ובני משפחה

עוד דרך טובה לחפש עבודה בתחום צפוף, מבוקש ודינאמי כמו הייטק היא להשתמש בהמלצות. ניתן  לאסוף המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה וליצור קשרים אישיים עם אנשים שאפשר לסמוך עליהם. קשרים אישיים הם תמיד דרך טובה להגיש מועמדות למשרות נחשקות ולהעלות את סיכויי ההצלחה. במידה ולא מכירים באופן אישי מישהו שיכול לעזור להשיג דריסת רגל בתחום ההייטק, ניתן להיעזר באתרי אינטרנט וברשתות החברתיות.

ייעוץ עסקי: מקצוע שמצריך הכשרה או ניסיון?

בזירה העסקית התחרותית כל החלטה היא חשובה, כל צעד אסטרטגי ולו הקטן ביותר מוכרח להיות מוקפד ולנבוע משורה של שיקולים שונים המבינים את התכונה הרבה המאפיינת את השוק. על קרקע פורייה זו, בה עסקים רבים נלחמים על ליבם של קהל צרכנים דומה, החל מקצוע הייעוץ העסקי לשגשג תוך שניתן למצוא מגוון רחב של יועצים ויועצות.

קרא עוד »

האם לעבודת הסמינריון יכולה להיות השפעה על מציאת עבודה?

העבודה הסמינריונית במסגרתם של הלימודים האקדמיים הינה חלק בלתי נפרד מן מחווייתם של כל סטודנט וסטודנטית ללימודי תואר ראשון. מטרתה של העבודה הסמינריונית לשקף את יכולתם של הסטודנטים לערוך מחקר עצמאי תוך נקיטת גישה ביקורתית המבקשת לבחון נושא מסוים מתוך פרספקטיבה חדשה המוסיפה על המחקר הקיים. עבודת הסמינריון נתפשת בעיני סטודנטים רבים כ'אימת התואר' תוך

קרא עוד »

האם יש עבודה במכירת מוצרי יודאיקה?

חושבים להיכנס לעולם היודאיקה ותשמישי הקדושה אבל לא בטוחים האם יש שם עבודה והאם יש כסף? תנו לנו לעזור לכם להבין מה קורה עם עולם היודאיקה ולמה דווקא עכשיו זו הזדמנות מעולה להיכנס אליו. עולם תשמישי הקדושה והיודאיקה הוא עולם ישן, לא? תשמישי קדושה ומוצרי יודאיקה הוא עולם ישן שהולך אלפי שנים עם הדת שלנו.

קרא עוד »

איך להתקבל לעבודה בשוק התעסוקה התחרותי של המאה ה-21?

שוק העבודה של ימינו מאופיין בקצב שינויים מהיר ובתחרותיות עזה. אבל למרות אתגרים לא פשוטים אלה, כשאתם מצוידים בעצות הנכונות ובחשיבה פרואקטיבית, תוכלו להפוך את הניווט בשוק התעסוקה התחרותי למסע קצת פחות מלחיץ שיוביל להצלחה. חיפוש עבודה עשוי להיות הליך קשה ומאתגר, אבל מציאת דרכים שיעזרו לכם להתבלט כמועמדים הרצויים ביותר, תעזור להגביר את הסיכויים

קרא עוד »

האם יש עבודה בבניית בתי עץ

בניית בתי עץ יכולה לספק הזדמנויות עבודה רבות לעוסקים בענף הבנייה. עץ שימש כחומר בניין במשך מאות שנים בשל הרבגוניות, הקיימות והמשיכה האסתטית שלו. להלן חקירה מעמיקה של ההיבטים השונים והזדמנויות עבודה פוטנציאליות בבניית בתי עץ. תעשיית הבנייה עדה לצמיחה מתמדת ברחבי העולם, עם ביקוש הולך וגובר לאפשרויות בנייה בנות קיימא וידידותיות לסביבה. בתי עץ

קרא עוד »

האם יש עבודה באילוף כלבים

  אילוף כלבים יכול להיות בחירת קריירה מתגמלת ומספקת עבור אנשים שיש להם תשוקה לעבוד עם כלבים ולעזור להם להתפתח לבני לוויה מתנהגים היטב וצייתנים. עם זאת, כמו כל מקצוע, זמינות העבודה באילוף כלבים יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים. במאמר זה נבחן את השיקולים והגורמים הקשורים לזמינות העבודה באילוף כלבים. בשנים האחרונות גוברת ההערכה לחשיבותו

קרא עוד »
מודעות: