Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

משאבי אנוש

תוכן עניינים

משאבי אנוש הוא מקור לחוזקו וחוסנו של כל ארגון, גדול או קטן. הרמה המקצועית של העובדים היא הנגזרת הישירה של המוניטין של הארגון. ככל שהעובדים מקצועיים, יעילים ואמינים יותר, כן הארגון בכללותו מצליח יותר, מכיוון שאנשי מקצוע טובים מצליחים לזכות באמונם ובנאמנותם של הלקוחות. השאלה הגדולה היא איך לאתר את אותם העובדים היקרים מפז, שיתרמו להצלחתה של החברה? כאן נכנסות לתמונה חברות משאבי אנוש.

תפקידן של חברות משאבי אנוש

התפקיד של חברות השמה נשמע פשוט – לאתר אנשים המתאימים למשרות השמה, אך כשם שהמשימה נשמעת פשוטה, כן היא מורכבת. לכאורה, כל שיש לוודא הוא שלמועמד הרלוונטי יש את ההשכלה או ההכשרה התיאורטית המתאימה, ניסיון רצוי ושיש הלימה בין השכר המוצע לציפיות השכר שלו. הלכה למעשה, העולם מורכב הרבה יותר מהסכמה הברורה הזו. קודם כל, במקצועות רבים בשוק העבודה המודרני, פשוט אין השכלה פורמלית שיכולה להצביע על ידע מקצועי בתחום המבוקש, וגם אם כן, תואר או קורס מקנים ידע כללי, על פי רוב, במשרה ספציפית נדרשת התמחות צרה בעניין מוגדר, שמצריכה ניסיון מעשי.

מעבר לזאת, פרט לידע המקצועי, חשוב כמה שלא יהיה, ישנם פרמטרים חשובים ביותר שמגדירים עובד טוב. מוסר העבודה והאופי של העובד משפיעים על ביצועיו של העובד ועל הערכיות שלו לארגון. מסיבה זו, יש לבחון את העובד לא רק לפי התעודות שהוא מציג והעובדות שהוא מספר על עצמו, אלא גם לנסות ולעמוד על אופיו. כאן נכנסים לתמונה מרכזי הערכה, מבדקי גרפולוגיה ובדיקות פסיכוטכניות למיניהן.

חברות משאבי אנוש עם התמחות

כאמור, שוק העבודה בכללותו מציע מגוון רחב ביותר של מקצועות, כאשר המגייסים צריכים להבין במידה רבה את התחום שעבורו הם פועלים. מסיבה זו, חברת השמה מקצועית לא יכולה להציע שירות עבור כל המשרות באשר הן, אלא להתמקצע בנושא מסוים. מסיבה זו, ישנן חברות שמגייסות עבור ענף ההיי-טק, אחרות מתמקצעות בענפי הניקיון והשמירה ואחרות בוחרות בנושאי רפואה. המגייסים עוברים הכשרה ייעודית, ולומדים להכיר את התחום שבו מתמקצעת החברה.

המשמעות היא שהמגייסים מכירים את דרישות התפקידים השונים, מכירים את התארים ואת ההכשרות הנדרשות למקצוע ומכירים את שוק התעסוקה, לרבות מעסיקים גדולים וקטנים יותר. ההיכרות הזו נותנת לחברות השמה הרבה נקודות זכות הן בקרב המעסיקים והן בקרב מחפשי העבודה, ומאפשרת לחבר בצורה נכונה בין העובד למעסיק.

למה כדאי לחפש עבודה בעזרת חברת משאבי אנוש?

פנייה ייעודית לחברת משאבי אנוש המתמחה בתחום ספציפי שבו אתם מחפשים עבודה צפויה להניב פירות טובים. למה? כי החברה לומדת אתכם כעובדים, לרבות ההכשרה והניסיון שלכם, והיא דואגת לשווק אתכם מול החברות הרלוונטיות במשרות שמתאימות עברכם. מעבר לזאת, לחברת ההשמה יש יכולת להתמקח עם החברה המגייסת על תנאי ההעסקה, ולהשיג עבור עובדים טובים תנאים משופרים.

חברות השמה הן חלק בלתי נפרד משוק העבודה המודרני, ותרומתן בתחום הגיוס וההשמה הולך ועולה כל הזמן בזכות התמקצעות ספציפית וידע מעמיק.

5/5 - (1 vote)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: