Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

ייעוץ קריירה

תוכן עניינים

עולם התעסוקה בימינו שונה ומשתנה כל הזמן מכל מה שהיה מוכר במשך דורות רבים. מקצועות ותיקים ומכובדים נעלמים כמעט לחלוטין, ואחרים תופסים את מקומם. הסיבות לשינויים רבות ביותר, והקושי הגדול ביותר של אנשים צעירים שיוצאים לשוק העבודה הוא חוסר ההיכרות איתו. זוהי הסיבה החשובה ביותר למה ייעוץ קריירה הוא תהליך מאוד מומלץ, שיכול לפתוח אפיקים חדשים ולתת רעיונות מעניינים עבור כל אדם שרוצה למצות את עצמו בשוק העבודה.

כל אדם והכישרון שלו

כולנו שונים זה מזה, ויש לנו יכולות בתחומים שונים. ישנם אנשים שבנויים לעבודת תכנות מאומצת, במשך שעות רבות מול המחשב, ואחרים זקוקים לתעסוקה דינמית מול אנשים, דוגמת מכירות. לעיתים קורה שאנחנו לא מספיק מכירים את עצמנו, ובנוסף לכך גם לא מכירים מספיק טוב את שוק העבודה, ולכן מתקשים לחבר בצורה נכונה בין היכולות שלנו לבין סוג העבודה שתתאים לנו. ייעוץ קריירה נועד לפתור את שתי הבעיות הללו, ומצד אחד, לאפשר לנו להכיר טוב יותר את עצמנו, ולא פחות חשוב מכך, לספר לנו על מקצועות חדשים שקיימים בשוק.

האינטרנט ושוק התעסוקה

שוק התעסוקה מושפע מגורמים שונים, ובעיקר רשת האינטרנט, שעושה מהפכה של ממש בכל מה שקשור למידע. הלכה למעשה, האינטרנט מוחק מקצועות שלמים, דוגמת סוכני נסיעות, שבעבר לא היה ניתן להסתדר בלעדיהם. כך גם הולכות ומצטמצמות משרות לעורכי דין מתחילים, משום שקל יותר למצוא מידע באינטרנט, ולא צריך להעסיק עורך דין עם השכלה משפטית.

מעבר לזאת, פשטות השימוש ברשת האינטרנט מנגישה את המידע גם לדורות המבוגרים יותר, שבעבר נרתעו משימוש באמצעים טכנולוגיים. מסיבה זו, יותר ויותר פעילות עוברת להתבצע באינטרנט, וכך גם מוקדי השירות והמכירות מצטמצמים.

יחד עם זאת, האינטרנט יוצר גם משרות חדשות, אחרי הכול, מישהו צריך לתחזק, לעדכן, לעצב ולשפר את האתרים. כך למשל, נוספו לשוק העבודה מקצועות מבוקשים כמו מעצבי אתרים, מקדמי אתרים, מעצבי חוויית משתמש (UI/UX) ורבים נוספים. המקצועות החדשים הללו על פי רוב לא מוכרים לציבור הרחב.

מקומה של האקדמיה בשוק העבודה המודרני

האקדמיה היא בעצם מוסד מיושן, שמלמד תיאוריות של פעם, ומכשירה במהלך התואר הראשון בעיקר תלמידים למחקר, כאשר ברור לכל שמרבית התלמידים ייצאו לשוק העבודה ולא ימשיכו באקדמיה. הקולות הללו כנגד האקדמיה ובעצם חוסר ההתאמה שלה לדרישות שוק העבודה הולכים ומתחזקים, אך בין אם כך או אחרת, התלמידים מוצאים עצמם חסרי אונים מול שוק העבודה בסיום התואר. רובם לא בטוחים לאיזה תחום כדאי להגיש קורות חיים כדי לנצל את הידע שלהם, או שאולי לפנות לכיוון של קורס מקצועי… בכדי למנוע בלבול והשקעה של ממון מיותר בעוד קורסים מקצועיים שלא מובילים לכיוון התעסוקתי הנכון.

המטרה של ייעוץ קריירה

בעצם, המטרה של ייעוץ קריירה היא לתת לאיש או לאישה את הכיוון המקצועי הנכון ביותר עבורם, וכך הם יוכלו להתמקד בכיוון הנכון הן בהיבט של ההכשרה המקצועית והן בהיבט של חיפוש העבודה.

מתי כדאי לפנות לייעוץ קריירה

ייעוץ קריירה מומלץ במיוחד לפני ההרשמה ללימודים, וזאת במטרה לוודא שהכיוון שנבחר אכן מתאים לתלמיד. המטרה היא למנוע מצב שבו לומדים לתואר רק בשביל לגלות אחרי 3 – 4 שנים שהתחום לא מתאים.

יחד עם זאת, אף פעם לא מאוחר להחליף כיוון! כל מי שמרגיש שהוא לא ממצא את עצמו בעבודה, מומלץ לו להגיע לייעוץ, בכל גיל ובכל שלבי החיים.

5/5 - (2 votes)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: