Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

חיפוש עבודה בלימודי CBT

תוכן עניינים

חיפוש עבודה בלימודי CBT – למי זה מתאים?

CBT הנו טכניקה הנקרא פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית. טיפול זה מספק פתרונות שונים למקרים רבים של מצוקה והשלכותיה: חרדות, דיכאון, פוביות, הערכה עצמית נמוכה ועוד. באמצעות טיפול זה שמים דגש על מציאת הבעיות של המטופל וטיפול בסימפטומים באמצעות פעולות ופעילויות שונות. בשונה מהפסיכולוגיה הרגילה המתקדמת רק בשיחות CBT משלבת גם טיפול בפעילויות ומעשים ולא רק בדיבורים. מדובר כיום באחת מדרכי הטיפול הפופולריים והחשובים ביותר שהועלו לתודעה בעשורים האחרונים ועל כן מטפלים רבים מכל סוג נוהגים ללמוד פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית.

על אופי הטיפול ב-CBT:

דרך המחשבה מאחורי טיפול CBT היא בעצם להבין את אותן בעיות שהיו או עדיין ישנן לאנשים שונים, שאולי הם לא מודעים להם או לא מייחסים אליהם חשיבות אך אלה פוגעים בהם בהווה. הטיפול מבוסס על מציאה והכרת הבעיות הללו, פיתוח מודעות אליהן ויותר חשוב מכך – פיתוח כלים ומיומנויות להתנהלות שותפת שתפתור את הבעיה, תחולל את השינוי הרצוי אצל המטופל ואף תעניק לו את הכלים לשמור על התוצאות לאחר שיבריא מהמצוקה. טיפול CBT ממוצע אורך כ-15 מפגשים לערך והוא מבוסס על אימון הדדי ושיתוף פעולה בין המטפל למטופל. במהלך הטיפול יזהה המטפל את הבעיות ויקנה למטופל כלים להתמודד ולשינוי וכן לשמירה על המצב לאחר ההחלמה. לדוגמה, אם נמצא שאדם חרד מכלבים. צריך למצוא עמוק בזיכרונות של המטופל את הסיבות שבגינן הוא פוחד מכלבים ואז באמצעות פעילויות שונות או דרכי טיפול שונות, לנסות לרפא אצלו את החרדה או הפוביה המדוברת.

לימודי CBT – מה לומדים?

במהלך תכנית הלימודים של CBT במכללת פסגות תעברו מספר קורסים והכשרות בתחום שיספקו לכם דרכי טיפול ומיומנויות נוספות לטיפול בלקוחותיכם. בין היתר תלמדו טיפול קוגניטיבי התנהגותי לילדים, למבוגרים, מיינדפולנס, טיפול בחרדות, טיפול בדיכאון, טיפול בהפרעות פוסט טראומטיות ועוד. תלמדו כיצד להתאים את הטיפול בצורה ייחודיות לכל מטופל ולא להתאים את המטופל לטיפול. כמו כן תלמדו כיצד לבצע תהליך אבחון מיוחד וקפדני לגבי אופן הבעיה וכיצד לקבוע אילו דרכי טיפול מתאימים עבורה. הקפדה על יחסי אנוש, מחויבות אישית ומתן מענה טיפולי מכל הלב, לכל מטופל ובדרך הייחודית שהוא נדרש לה.

למי מתאים לימודי CBT וכיצד זה יכול לשפר את הסיכוי שלכם למצוא עבודה בתחום?

לימודי פסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית היא תוכנית לימוד מתקדמת עבור טיפול באנשים הסובלים ממצוקות נפשיות שונות: חרדות, דיכאון, בעיות גיל הזהב, פוביות, טראומות ועוד. בין היתר הסטודנטים אשר לומדים תחום זה הנם אנשים העובדים בתחום כמטפלים מסוגים שונים: מטפלים באומנויות, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, וכן יועצות חינוך ועובדים סוציאליים. אם כן, אם אתם עוסקים בטיפול באחד מהתפקידים הנל או סגנון טיפולי אחר ואתם חושבים שהכשרה מקצועית בCBT תעזור לכם מקצועית אתם מוזמנים לפנות אלינו באתר או בטלפון ונשמח לעניין אתכם בקורס הבא.

Rate this post

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: