Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

הכנה לראיון עבודה

תוכן עניינים

הכנה לראיון עבודה – טיפים לקראת ראיון עבודה

ראיון העבודה הוא סיטואציה משמעותית ביותר, שאנחנו צריכים להיות מוכנים אליה

אין הרבה סיטואציות דומות לראיון העבודה בעולם המודרני. מדובר בסיטואציה שבה אנחנו מרגישים שמודדים כל מילה שאנחנו אומרים, כל תנועה של הגוף שלנו וכל הבעה בפנים שלנו – במטרה להבין האם אנחנו מתאימים לעבודה שאליה אנחנו מתראיינים. רבים מאוד מסתכלים על ראיון העבודה כעל סיטואציה גורלית, ומרגישים לחץ גדול מאוד כשהם נכנסים אליה – וניתן להבין זאת. עם זאת, הגישה שאיתה אתם מגיעים לראיון העבודה היא עצמה קריטית, וחשוב לדעת כיצד לעשות הכנה לראיון עבודה בצורה היעילה ביותר – בכדי שלא תהיו מופתעים ולא תראו את הדברים השגויים בראיון הזה. אתם רוצים לתת לעצמכם את הכלים האיכותיים ביותר לקראת ראיון העבודה, בכדי שתוכלו להראות את הצד הטוב ביותר של עצמכם – או ליתר דיוק, את הצד שמתאים ביותר לעבודה שאליה אתם מתראיינים. לשם כך, אתם צריכים את כל הסיוע שאתם יכולים לקבל – וננסה לתת לכם כמה טיפים שימושיים שיעזרו לכם במידה רבה בראיון העבודה הקרוב שלכם.

כמה טיפים שיסייעו לכם להיות מוכנים לראיון העבודה שלכם

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

הכנה לראיון עבודה
הכנה לראיון עבודה

  • שפת גוף אומרת המון – שפת הגוף היא כל מה שאתם משדרים גם בלי להגיד במילים. רבים מאוד מתכוננים לראיון העבודה בצורה יסודית בכל מה שנוגע לתוכן של המילים שלהם ולתכונות שאותן הם מדגישים, מבלי להקדיש מספיק תשומת לב לשפת הגוף שלהם, שיכולה לשדר לחץ, מתח, עצבנות ותכונות רבות אחרות שלא מסייעות להם לקבל את העבודה המיוחלת. לכן, כשאתם מכינים את עצמכם לראיון העבודה – אתם צריכים להכין את עצמכם היטב גם בכל מה שנוגע לשפת הגוף שלכם, ולדעת בדיוק כיצד לשדר את המסר הנכון בהקשר של תנועות ידיים, של מבע פנים ושל רוגע כללי.
  • תהיו כנים ובטוחים בעצמכם – אחת השאלות הנפוצות ביותר בראיון עבודה נוגעת גם בתכונות השליליות שלכם, ובדברים שאותם אתם רוצים לשפר בעצמכם. במצבים כאלה, תשובות שחוקות כמו "אני יסודי מדי בעבודה שלי" או "אני פרפקציוניסט" הן קלישאות שחשוב מאוד להתחמק מהן, וצריך להבין כי מי שמראיין אתכם בוודאי שומע לא מעט תשובות כאלה ביום – ואתם צריכים להיות כנים. אנחנו לא אומרים שעליכם להבליט את הדברים הרעים ביותר בכם, אבל אתם צריכים להיות כנים ולהבהיר מדוע התכונות השליליות שלכם לא תפגענה בתפקוד העבודה שלכם, ובעיקר לשדר את הביטחון העצמי הנחוץ גם תחת הקונוטציה השלילית של השאלה.
  • להתאים את הראיון לעבודה – ראיון עבודה הוא לא שבלונה קבועה שמועתקת באופן מדויק לכל עבודה באשר היא. לכל עבודה ולכל ארגון יש את התכונות ואת התשובות שמתאימות לו – ואתם צריכים להבין בדיוק מה מתאים לעבודה אליה אתם מתראיינים, וכך להתאים את עצמכם לראיון הזה. ראיון העבודה הוא דף חלק – והתוכן שמוכנס אליו רלוונטי למראיין שלכם ואליכם – ואתם צריכים לוודא שתכניסו את התמונה הרלוונטית ביותר למראיינים שלכם.
  • לא לפחד לקבל סיוע – כיום, ישנן מסגרות רבות שמכינות לראיונות עבודה, ואל תפחדו לקבל סיוע חיצוני שכזה – שיכול לעזור לכם להתכונן לסיטואציה המלחיצה של ראיון עבודה. באמצעות הסיוע המקצועי הזה, תוכלו להבטיח שראיון העבודה שלכם יתנהל בצורה שמתאימה לכם – עם שפת גוף, רוגע וביטחון עצמי.

לראיון עבודה חשוב להגיע רגועים – וחשוב להראות את התכונות הרלוונטיות

כשאתם מכינים את עצמכם היטב לראיון העבודה, אתם יכולים להבליט בדיוק את מה שרלוונטי עבורכם – וכך לשפר משמעותית את הסיכויים שלכם לקבל את העבודה המדוברת. כשאתם רגועים ובטוחים בעצמכם, ומקבלים את הסיוע שנחוץ לכם – אין שום סיבה שלא תצליחו בכך, גם אם ראיונות קודמים לא הלכו כפי שרציתם.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

5/5 - (1 vote)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: