Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

הכנה למרכז הערכה

תוכן עניינים

הכנה למרכז הערכה – מה זה מרכזי הערכה ואיך צריך להתכונן לפני

ראשית, נבין מה הם בדיוק מרכזי הערכה ומה התפקיד שהם משחקים כיום

בכדי להבין בדיוק כיצד תוכלו להתכונן למרכזי הערכה, עליכם להבין ראשית מה הם בדיוק מרכזי ההערכה, ומה התפקיד שהם משחקים בעולם התעסוקה של ימינו. ובכן, מרכזי הערכה הם מרכזים מקצועיים בהם מעבירים מועמדים לתפקידים שונים מגוון מבחנים מסוגים שונים – בכדי להעריך את ההתאמה שלהם לתפקידים שונים בהתאם לתפקוד ולציונים שלהם. מרכזי ההערכה הם כלי אפקטיבי ונפוץ ביותר בעולם ההשמה, בדגש על ארגונים גדולים ומשמעותיים שמחפשים עובדים בעמדות ניהול שונות – מניהול זוטר ועד עמדות משמעותיות יותר. לא בכדי, אם כן, צעירים רבים מתייחסים למרכז ההערכה כאל סיטואציה גורלית למדי, שבה העתיד המקצועי והתעסוקתי שלהם יכול להיות על הכף – וצריך לדעת כיצד להתכונן למרכז ההערכה בצורה היעילה ביותר, בהתאם למבחנים השונים שמתנהלים בו – מבחני אישיות, מבחנים פסיכוטכניים, דינמיקה קבוצתית וראיונות עבודה אישיים. ננסה לתת לכם כמה כלים וטיפים עבור הכנה למרכז הערכה תמצאו במאמר זה – בכדי שיוכל להיות לכם יתרון מסוים כשאתם ניצבים בפני מרכזי ההערכה המדוברים בתהליכי מיון לתפקידים שונים.

איך תתכוננו בצורה הנכונה ביותר למרכזי הערכה? על מה חשוב להקפיד?

[fusion_builder_container hundred_percent="yes" overflow="visible"][fusion_builder_row][fusion_builder_column type="1_1" background_position="left top" background_color="" border_size="" border_color="" border_style="solid" spacing="yes" background_image="" background_repeat="no-repeat" padding="" margin_top="0px" margin_bottom="0px" class="" id="" animation_type="" animation_speed="0.3" animation_direction="left" hide_on_mobile="no" center_content="no" min_height="none"]

הכנה למרכז הערכה
הכנה למרכז הערכה

  • להתכונן לכל מבחן – יש לא מעט אנשים שנוטים לבטל חלקים כאלה ואחרים ממרכז ההערכה, במחשבה שהם לא רלוונטיים או שהם חשובים פחות, או שאנחנו בפני עצמנו מוכנים אליהם בצורה טובה מעצם האופי שלנו. זוהי טעות. לכל אחד מהחלקים של מרכז ההערכה צריך להתכונן בצורה ספציפית ונקודתית, ולא לזלזל או לחשוב שאנחנו מוכנים מלידה לכל אחד מהמבחנים הללו. עלינו להתכונן מבחינה נפשית בשביל לשמור על קור רוח גם כשדברים לא מתנהלים בצורה הטובה ביותר, ועלינו להתכונן לסגנון השאלות השונות והמרכיבים השונים של חלקי מרכז ההערכה.
  • לא ליפול למלכודות – מרכזי הערכה יכולים להציג לא מעט "מלכודות" מאוד ספציפיות ומוכרות למי שמבין בתחום זה. אחת המלכודות הבולטות היא כל נושא הדיונים – כאשר מעלים לדיון נושאים בדינמיקה קבוצתית, חשוב מאוד שלא להשתלט על הדיון הזה וחשוב להראות שאתם יודעים לתת לכל אחד להביע את דעתו – גם אם אתם רוצים להראות שאתם הכי חכמים והכי בולטים. התבלטות יתר היא מלכודת שחשוב להתחמק ממנה, וכך גם התנהגויות אחרות שחשוב להכיר.
  • להימנע מתסכול – תסכול הוא אחד הדברים המסוכנים ביותר בכל מה שנוגע למרכזי ההערכה. במידה רבה, מרכז ההערכה נועד גם להתיש את המועמדים השונים בכדי לבדוק את רף התסכול שלהם ואת ההתאמה האמיתית שלהם לאתגרים התעסוקתיים השונים, שיכולים להיות מתסכלים ביותר גם כן. חשוב מאוד להימנע מתסכול בולט בראיונות אישיים גם מול מראיין אגרסיבי, וגם בדינמיקה קבוצתית במצבים מורכבים. במבחנים הכתובים – תסכול יכול להוביל לחוסר ריכוז, וחשוב מאוד להימנע ממצב זה ככל שרק ניתן.
  • הכל מתחיל בביטחון שלכם – אדם בטוח בעצמו הוא אדם ששומר על הפאסון הנחוץ במרכזי הערכה, ולא מאבד את שלוותו גם בסיטואציות מורכבות במרכזים אלה. אתם צריכים להראות ביטחון עצמי כלפי חוץ, אבל יותר מזה – אתם צריכים לאמן את עצמם ולהרגיש ביטחון עצמי – התחושה שלכם היא מה שתשפיע במידה הרבה ביותר על התפקוד שלכם.

הכינו את עצמכם היטב למרכז ההערכה – יש לו השפעה רבה על חייכם בהמשך

הדבר המשמעותי ביותר שתוכלו לעשות לקראת מרכזי הערכה הוא לפנות לגורם מקצועי שיכול להכין אתכם למרכזי ההערכה – וכיום יש מכונים שמתמחים בכך. כך, תוכלו להיות בטוחים שאתם מוכנים מכל בחינה, להתכונן לשאלות ולמרכיבים השונים של המבחנים השונים – ולדעת שאתם מצוידים בכלים האפקטיביים ביותר שישפיעו על העתיד שלכם.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

5/5 - (1 vote)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: