Meytarim – חיפוש עבודה

פורטל מיתרים – מחפשים עבודה ומוצאים!

השמה לסטודנטים

תוכן עניינים

אוכלוסיית הסטודנטים היא בעלת צרכים ייחודיים, בעיקר בכל מה שנוגע לתעסוקה

להיות סטודנט זה להיות הרבה דברים. כל מי שסטודנט כרגע, ולמעשה כל מי שהיה סטודנט אי פעם, בוודאי יודע לספר על התקופה המיוחדת הזאת – תקופה שבה מצד אחד יש עלינו יותר עומס מאי פעם בעבר ואולי גם מאי פעם בעתיד, מצד שני אנחנו נהנים יותר מבכל תקופה אחרת בחיים שלנו, ומצד שלישי המצב הכלכלי שלנו הוא בדרך כלל לא מזהיר. סטודנטים מחלקים את הזמן שלהם בצורה היעילה ביותר שהם יכולים – בין לימודים מאתגרים שדורשים המון, לבין עבודות שבדרך כלל אינן העבודות הכי קלות או מתגמלות, בכדי להרוויח מספיק כסף ולשלם שכר דירה, שכר לימוד והוצאות יום יומיות – סכומי כסף חודשיים שרק הולכים ותופחים עם כל שנה שעוברת. העבודות הסטודנטיאליות השונות מוכרות לכולנו היטב – מלצרות, עבודות שירות שונות, ועוד עבודות רבות שלא קשורות לתחום ההכשרה של הסטודנטים ולעתים קרובות גם אינן מתגמלות דיין. אז מה עושים כשרוצים להרוויח כמו שצריך כסטודנטים? אחת האפשרויות שכדאי להכיר היא לפנות לחברת השמה לסטודנטים.

מה היא בדיוק חברת השמה לסטודנטים, ומה כדאי לכם לדעת על חברות מקצועיות שכאלה?

השמה לסטודנטים
השמה לסטודנטים
  • מהי חברת השמה לסטודנטים? חברת השמה לסטודנטים היא חברת השמה, כלומר חברה שמתמחה במציאת מקומות עבודה ותיאום ראיונות עבודה בהתאם לפרמטרים שונים של מי שפונה אליה, שממוקדת בעיקר באוכלוסיית הסטודנטים ויודעת למצוא עבור סטודנטים את העבודות המתאימות ביותר. העבודות המתאימות לסטודנטים צריכות להיות בעלות מספר תכונות רלוונטיות, ואף אחת מהתכונות האלה היא לא בהכרח יכולת למלצר – וניגע בסיבות שבגללן כדאי לפנות לחברת כאלה כסטודנטים שמחפשים עבודה.
  • עבודה מתגמלת – חברות השמה לסטודנטים לא עובדות עם חברות שמשלמות בניסיון חיים. כשאתם פונים לחברה מקצועית שתפקידה היא למצוא לכם מקום עבודה, האינטרס הראשון של החברה הזאת היא למצוא עבורכם עבודה שמתאימה לכם ברמת השכר – כלומר חברה שיודעת למצוא חברות וארגונים שמחפשים אנשים עם הכישורים שלכם ועם ההכשרה שאתם עוברים, ומוכנות לשלם בהתאם לכך.
  • עבודה שמתאימה ללימודים שלכם – אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בשוק העבודה כיום הוא למצוא מקום עבודה ותחום עבודה שלא רק מתאים לכם מבחינה כלכלית, אלא גם מתאים לדברים שאתם רוצים לעסוק בהם ולדברים שאתם לומדים במסגרת אקדמית. חברת השמה לסטודנטים היא מסגרת מומלצת בעיקר משום שהיא יודעת להתאים את הסטודנטים למקומות עבודה בהתאם לתחומים אותם הם לומדים – וכך הם יכולים לרכוש ניסיון מעשי יקר ערך בתחומים אלה מצד אחד, ולא להתפשר על איכות מקום העבודה והשכר מצד שני. משום כך, כדאי מאוד כסטודנטים לפנות לחברות שכאלה בחיפוש של מקום עבודה.
  • מה ההבדל בין חברות השמה שונות? ישנן לא מעט חברות השמה בשוק כיום, וכולן מציעות אפשרויות איכותיות שלא ניתן למצוא בדרך כלל דרך חיפוש עבודה סטנדרטי. עם זאת, רק חברות השמה שמתמחות באופן ספציפי ומיוחד באוכלוסיית הסטודנטים, יכולה למצוא את העבודות שמתאימות לפי הפרמטרים שציינו. לא כל חברת השמה תדע להתאים לסטודנט מקום עבודה שמתאים לו ברמת שכר ובתחום עבודה גם יחד – וזו למעשה הסיבה המשולבת והברורה מדוע כדאי לפנות לחברות שכאלה.

גם כסטודנטים, אין סיבה שתתפשרו על מקום העבודה שלכם ועל השכר שלכם

סטודנטים יכולים להתפשר על הרבה מאוד דברים בתקופת הלימודים שלהם – ובחלק מהמקרים ניתן להבין זאת. עם זאת, במקום העבודה אין סיבה להתפשר על השכר ועל ההתאמה לתחום הלימודים שלכם – בין אם מדובר בהנדסה ומדעים מדויקים ובין אם מדובר במדעי החברה ובמגזר הציבורי.

5/5 - (1 vote)

 איך לבחור בעל מקצוע?

בשוק יש הרבה אנשי מקצוע לבחירה. זה יכול להיות קשה למצוא את המתאים לך. ישנם גורמים רבים שיכולים לעזור לך לקבל את ההחלטה הנכונה. עליך להעריך את כישוריהם, הניסיון ותיק העבודות שלהם כדי לראות אם הם מתאימים לצרכים שלך. זו משימה לא פשוטה לבחור בעל מקצוע. זוהי טעות נפוצה שהדרך היחידה למצוא איש מקצוע טוב

קרא עוד »

הכל אודות חברות כוח אדם

בעידן המודרני, על אף שפע של משרות ומקורות העסקה, לא פשוט למצוא עבודה טובה ומתאימה שתספק לנו את השכר הרצוי ואת ההנאה. במקרים רבים, זה עשוי להיות תהליך מתיש במיוחד. חברת כוח אדם היא חברה שמתמחה במציאת עבודה במגוון רחב של תחומים ובהיקפי משרה שונים. לרוב, וככל שמדובר בחברה בעלת מוניטין, יש לה בלעדיות על

קרא עוד »

חיפוש עבודה בכירים

בעלי תפקידים בכירים מחליטים לעיתים להחליף קריירה או מקצוע. בנוסף, יש הרבה אנשים שמגיעים לתפקידים נחשקים אבל מגלים לאחר מכן שהם מתאימים לתחום שונה לגמרי. המאפיין המשותף לכל הבכירים הללו הוא הצורך בחיפוש עבודה שהולם את הכישורים והניסיון שלהם. עם זאת, לא קל להתמצא בתחום של חיפוש עבודה בכירים ויש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון.

קרא עוד »

חיפוש עבודה ניהול

עבודה בניהול קורצת לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. היא מגלמת בתוכה יתרונות כמו יכולת השפעה, שכר גבוה ותנאים מועדפים וממנה ניתן להתקדם לתפקידים בכירים בארגון או בחברה. בנוסף, בתהליך חיפוש עבודה ניהול יכול להתאים למגזר הפרטי או הציבורי. השאלה היחידה היא כיצד מתקבלים לעבודה כמנהלים ומה אפשר לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.

קרא עוד »

חיפוש עבודה מהבית

עבודה מהבית מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא חוסכת זמן על עמידה בפקקים ומאפשרת להורים ובעלי משפחות לבלות יותר עם הילדים. שנית, עבודה כזו מבטיחה עצמאות מלאה וניתן לבצע אותה בשעות שמתאימות לסגנון החיים האישי. העבודה גם עולה בקנה אחד עם הדרישות של גברים ונשים בגילאים שונים והיא מיועדת לעצמאיים ושכירים כאחד.

קרא עוד »

חיפוש עבודה כללי

חיפוש כללי אחר עבודה יכול להיות תהליך ארוך, כל עוד לא מבצעים אותו בצורה נכונה. מצד שני, יש כמה פתרונות שאפשר לאמץ באופן מיידי ולהקל על חיפוש עבודה בתחומים שונים. הכי חשוב להיערך מראש לתהליך חיפוש העבודה ולהתכונן גם ברמה הנפשית. יש לזכור גם שחיפוש עבודה עשוי להיות כרוך בהוצאות כספיות ובפגיעה מסוימת באיכות החיים.

קרא עוד »
מודעות: